Wyniki finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022 roku – czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Andrzejem Kensbokiem
Obrazek użytkownika Czaty
16 maj 2022, 06:00

Wyniki finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022 roku – czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Andrzejem Kensbokiem

KGHM Polska Miedź S.A. to światowy lider w wydobyciu i przetwórstwie cennych metali surowców naturalnych – miedzi oraz srebra. KGHM od wielu lat zajmuje wysoką pozycję w światowej czołówce największych producentów obu metali. W przypadku miedzi to top ten, natomiast jeśli chodzi o srebro, to za produkcję ubiegłego roku Spółka zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2022.

Spółka KGHM już od wielu lat zajmuje wysoką pozycję wśród największych producentów srebra na świecie. To właśnie 16% przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży srebra. W marcu br. produkcja srebra płatnego wyniosła 118,6 tony, co oznacza wzrost o 32% rdr. Sprzedaż srebra wyniosła 136,6 tony i była wyższa o 12% od wyników z marca ubiegłego roku.

Zgodnie z wynikami finansowymi za 2021 roku, KGHM osiągnął najwyższą w historii wartość skorygowanej EBITDA w wysokości 10,3 mld zł. Grupa zakończyła równie wysokim – drugim takim w historii – skonsolidowanym wynikiem netto, który wzrósł w stosunku do roku ubiegłego aż o 242,5%, do kwoty 6,2 mld zł. Już 12 maja br. spółka opublikuje wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku.

O wynikach finansowych KGHM za I kwartał 2022 roku oraz aktualnej sytuacji na rynku surowców będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się w poniedziałek, 16 maja 2022 r. o godz. 12:00. W spotkaniu spółkę będzie reprezentować Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, Andrzej Kensbok.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 16 maja 2022 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.