Redakcja StrefaInwestorow.pl | StrefaInwestorow.pl

Redakcja StrefaInwestorow.pl

Redakcja Strefy Inwestorów to zespół aktywnych inwestorów giełdowych, codziennie śledzących sytuację rynkową i dzielących się swoją wiedzą na łamach serwisu.

Paweł Biedrzycki (Paweł Biedrzycki)

Redaktor naczelny i założyciel serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 18-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków.

Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych - skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach dla inwestorów, takich jak Skuteczny Inwestor, czy Profesjonalny Inwestor.

Rafał Irzyński (Rafał Irzyński)

Od 2017 roku jest głównym analitykiem Strefy Inwestorów. Inwestor indywidualny z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w inwestycjach w akcje spółek z GPW o horyzoncie krótkoterminowym (do 6-9 miesięcy). Decyzje inwestycyjne opiera przede wszystkim o szczegółową analizę fundamentalną.

Autor unikalnego na polskim rynku szkolenia – „Skuteczny Inwestor Fundamentalny 4.0” oraz cyklicznych webinarów edukacyjno-analitycznych „Live Learning”. Swoje umiejętności inwestycyjne potwierdził jako zarządzający „Portfela Petard” prowadzonego na łamach Strefy Inwestorów, który w latach 2019-2022 uzyskał stopę zwrotu ok. 1000%. Wcześniej był m.in. głównym analitykiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, traderem walutowym w funduszu inwestycyjnym, wykładowcą akademickim. Aktualnie jest też przedsiębiorcą.

Piotr Kwestarz (Piotr Kwestarz)

Analityk i redaktor serwisu StrefaInwestorow.pl. Aktywny inwestor giełdowy na rynku akcji polskich. Posiada 18-letnie doświadczenie rynkowe. Magister fizyki i inżynier informatyki. Specjalizuje się w analizie opartej o fundamenty finansowe. Analizuje debiuty giełdowe oraz pisze o spółkach dywidendowych.

 Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych - skanera rynku giełdowego Sindicator.net.

Piotr Maciążek (Piotr Maciążek)

Redaktor prowadzący WZielonejStrefie.pl. Ekspert rynku energetyczno–paliwowego z 13-letnim doświadczeniem. Doradzał największym firmom z sektora. Autor książki „Stawka większa niż gaz”, w której w 2018 roku ostrzegał przed nadchodzącą wojną energetyczną z Rosją.

Szymon Machalica (Szymon Machalica)

Redaktor prowadzący StrefaGlobalMarket.pl. Specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand.

Wiola Hass (Wioletta Hass)

Dziennikarz. W Strefie Inwestorów od 2021 roku. Specjalizuje się w tematyce nieruchomościowej, ale tematy gospodarczo-ekonomiczne nie są jej obce. Dodatkowo, dba o oprawę graficzną treści publikowanych w serwisie. Wcześniej pracowała w redakcji firmy Pro Progressio.

Gabriel Uryniuk (Gabriel Uryniuk)

Dziennikarz ekonomiczny, wcześniej związany m.in. z redakcją portalu green-news.pl, Parkietem oraz Rzeczpospolitą.

Pisał głównie o spółkach giełdowych z branż przemysłowej czy spożywczej oraz crowdfundingu udziałowym.

W Strefie Inwestorów skupia się głównie na tematach dotyczących twórców gier.

Aleksandra Kiwacka (Aleksandra Kiwacka)

Asystent redakcji. W Strefie Inwestorów od 2022 roku. Na łamach serwisu WZielonejStrefie.pl zajmuje się głównie tematyką OZE i energetyką. Studentka finansów i rachunkowości.

Tymoteusz Turski (Tymoteusz Turski)

Asystent redakcji. Aktywny inwestor na polskiej giełdzie oraz pasjonat rynków finansowych. Do Strefy Inwestorów dołączył w 2022 roku i zajmuje się przede wszystkim sekcją rekomendacji domów maklerskich dotyczących polskich spółek. Oprócz tego analizuje sektory technologiczne na zagranicznych rynkach finansowych.

Ewa Walkowiak (Ewa)

Od ponad 15 lat czynnie inwestuje na GPW. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu wykorzystania metod analizy technicznej, w tym technik DiNapoli’ego (Tradecom Investments, Piotr Grela DiNapoli Expert), "Eliot Trading oraz geometria rynku" (Paweł Szczepanik), "Analiza techniczna w teorii i praktyce" (EduCentrum).

Członek Strefy Inwestorów od początku jej istnienia - prowadzi autorski wątek pod tytułem "W poszukiwaniu sygnałów", w którym analizuje bieżące wydarzenia rynkowe, poszukując walorów wartych uwagi inwestorów. Koncentruje się w głównej mierze na inwestowaniu w akcje spółek notowanych na GPW.

Tomasz Krynicki (tchoman)

Aktywny inwestor giełdowy na GPW od ponad 15 lat. Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Obecnie zatrudniony w IT, wcześniej przez 17 lat prywatny przedsiębiorca.

Członek Strefy Inwestorów od początku jej istnienia. Na łamach serwisu prowadzi autorski wątek zatytułowany „Impuls i korekta”, w którym na bieżąco analizuje wydarzenia rynkowe, ze szczególnym uwzględnieniem rynków lewarowanych. Jego zainteresowanie inwestycyjne koncentruje się w głównej mierze na rynku instrumentów pochodnych notowanych na GPW.