KNF zatwierdziła prospekt obligacyjny PragmaGO. Spółka może wyemitować do 150 mln zł
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
20 lip 2022, 15:19

KNF zatwierdziła prospekt obligacyjny PragmaGO. Spółka może wyemitować do 150 mln zł

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PragmaGO, w ramach którego spółka może wyemitować obligacje o wartości 150 mln zł.

Zarząd PragmaGO poinformował, że w dniu 15 lipca br. KNF zdecydowała się zatwierdzić III Publiczny Program Emisyjny Obligacji spółki. Łączna wartość planowanej emisji to 150 mln zł.

Nowy program pozwala Spółce pozyskać w formie obligacji do 150 mln zł

PragmaGO, instytucja faktoringowa, zdecydowała o przeprowadzeniu III Publicznego Programu Emisji Obligacji. W dniu 15 lipca br. KNF oficjalnie zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

W ramach III emisji obligacji zarząd spółki sięgnął po innowacyjną konstrukcję prospektu podstawowego, w którego efekcie, mogą zostać wyemitowane obligacje zabezpieczone i niezabezpieczone z okresem spłaty do 5 lat. Ponadto KNF zatwierdziła dwa odrębne dokumenty ofertowe. Takie rozwiązanie to duża elastyczność dla emitenta.

„PragmaGO może dokonać szybkiego wyboru, czy w danym momencie bardziej korzystne jest dla niej przeprowadzenie emisji zabezpieczonej czy niezabezpieczonej (uwzględniając warunki rynkowe) i jeszcze szybciej przejść od decyzji do wyjścia z emisją na rynek. Takie rozwiązanie daje spółce dużą elastyczność przy pozyskiwaniu finansowania. Cieszymy się, że mogliśmy doradzać PragmaGO w tym nowatorskim projekcie i reprezentować spółkę przed KNF” – komentuje Marcin Nowak Dyrektor Wydziału Bankowości Inwestycyjnej w Domu Maklerskim BDM.

Do tej pory PragmaGO wyemitowała 6 serii obligacji, jest to już trzeci publiczny program emisji obligacji spółki (w ramach poprzedniego programu, który skończył się w styczniu br., Spółka wyemitowała obligacje o łącznej wartości 33 mln zł). Wówczas spółka proponowała inwestorom marżę na poziomie 3,9 i 3,8 p.p. ponad WIBOR 3M.

Docelowo spółka zamierza wprowadzić emitowane papiery na rynek Catalyst, gdzie notowanych jest już 6 serii obligacji z terminami spłaty przydających na lata 2023-2025.

Jak podkreśla wiceprezes zarządu, spółka jest w dobrej kondycji finansowej.

„Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, dotychczasowe wyniki oraz ocena bieżącej sytuacji pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wartość sfinansowanych należności w 2021 r. była na poziomie ponad 900 mln zł, natomiast w samym I kw. br. było to już 300 mln zł. Obecnie notowanych na rynku mamy 6 serii obligacji, siódma (PRF0626) ma debiut w dniu dzisiejszym. Możliwość emisji nowych papierów dłużnych pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój i zwiększanie skali działalności.” – podkreśla Jacek Obrocki Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

Zobacz także: PragmaGO podsumowanie, dywidendy i wyniki finansowe

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.