Cavatina Holding planuje przeprowadzić kolejną emisję obligacji o wartości do 20 mln zł
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 cze 2022, 12:43

Cavatina Holding planuje przeprowadzić kolejną emisję obligacji o wartości do 20 mln zł

Cavatina Holding, jeden z największych polskich deweloperów powierzchni biurowych, zamierza wyemitować 3,5-letnie obligacje o wartości do 20 mln zł. Zapisy ruszą 1 lipca i potrwają do 11 lipca 2022 r.

Będzie to kolejna seria obligacji, której oferta prowadzona jest na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF pozwalającego na emisję obligacji do łącznej wartości 200 mln zł. Emisja jest częścią procesu dywersyfikacji źródeł finansowania, który ma wesprzeć realizację strategicznego celu, czyli osiągnięcia 1 mln mkw. portfela inwestycji w 2025 r.

Niedawno spółka poinformowała o zakończeniu z sukcesem czerwcowej emisji. Inwestorzy objęli papiery wartościowe o wartości 40 mln zł, przy redukcji zapisów 37%.

„Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy złożyli zapisy na obligacje w zakończonej emisji. Alokacja walorów zakończyła się wyraźną redukcją, dlatego jeszcze w lipcu organizujemy kolejną emisję w ramach programu skierowanego do inwestorów detalicznych. Mamy nadzieję, że pozwoli ona zaspokoić zgłoszony przy okazji poprzedniej emisji popyt oraz zachęci kolejnych inwestorów– mówi Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding.

Zobacz także: Redukcja zapisów na obligacje spółki Cavatina Holding

Emisja obligacji Cavatina Holding już w lipcu

Emisja dotyczy do 20 000 obligacji serii P2022C o wartości nominalnej 1 000 zł. Oprocentowanie bazuje na WIBOR 6M i jest zwiększone o marżę 6%. Oferującym jest Michael/Ström Dom Maklerski.

Zapisy rozpoczną się 1 lipca i potrwają do 11 lipca 2022 r. Będą przyjmowane w oddziałach oferującego oraz w domach maklerskich wchodzących w skład konsorcjum dystrybucyjnego: DM BDM i Noble Securities.

Obligacje zostaną przydzielone 20 lipca 2022 r. Debiut na Catalyst zapowiedziany jest na koniec lipca.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.