Debiut Big Cheese Studio na minusie. Prawa do akcji nie rozpoczęły notowań
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
07 gru 2021, 09:04

Debiut Big Cheese Studio na minusie. Prawa do akcji nie rozpoczęły notowań

We wtorek, 7 grudnia zadebiutowało na głównym rynku GPW Big Cheese Studio. Producent Cooking Simulator jest 13. spółką wchodzącą na parkiet w 2021 r.

Kurs akcji Big Cheese Studio na otwarciu pierwszej sesji osiągnął poziom 32 zł, co oznacza spadek o 8,6% w porównaniu do ceny odniesienia 35 zł za akcję. Notowane także od dziś prawa do akcji Big Cheese Studio nie rozpoczęły notowań w pierwszych minutach. Oferty kupna i sprzedaży znacząco odbiegały od ceny odniesienia. Teoretyczny kurs otwarcia na początku sesji sięgał +185%

Zapisy na akcje w zakończonej ofercie publicznej cieszyły się dużym zainteresowaniem. W transzy inwestorów indywidualnych redukcja wyniosła 68,68%. W IPO zostały zaoferowane akcje o łącznej wartości 27,9 mln zł. Dla inwestorów indywidualnych przyznano 30% całej oferty.

Zobacz także: Debiut Big Cheese Studio na GPW: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Cooking Simulator i nowe DLC

Studio znane jest przede wszystkim wydanego w 2019 r. i bardzo dobrze przyjętego przez graczy tytułu Cooking Simulator. Projekt wciąż jest rozwijany. Spółka opracowuje nowe dodatki do gry i portuje tytuł na kolejne platformy.

Niedawno,18 listopada, już po zakończeniu zapisów na akcje, spółka opublikowała płatny dodatek Shelter. To DLC zawiera urozmaicenia rozgrywki takie jak np. tryby polowania oraz rolnictwa, czy też nowe mechaniki jak np. możliwość uprawy roślin w podziemnej farmie.

Shelter

Cooking Simulator Shelter notuje wyższy wolumen sprzedaży w porównaniu do poprzednich popularnych wśród graczy dodatków, w tym DLC Pizza.

„Pozytywny odbiór Sheltera, liczący ponad 75% pozytywnych ocen, w pierwszych dniach od premiery, wskazuje że udało nam się sprostać wysokim oczekiwaniom graczy. Spodziewamy się, że udany debiut naszego najnowszego evergreen’ a będzie miał pozytywny wpływ na wyniki finansowe Big Cheese Studio w najbliższych miesiącach – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Big Cheese Studio zadebiutowało na głównym rynku GPW 7 grudnia 2021 r.

Zobacz także: Big Cheese Studio: Cooking Simulator Shelter po premierze z bardzo dobrymi ocenami i wolumenem sprzedaży

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.