SPW z potencjałem do delikatnego umocnienia w III kw.; PLN będzie odrabiał straty - BGK (opinia) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 cze 2024, 12:58

SPW z potencjałem do delikatnego umocnienia w III kw.; PLN będzie odrabiał straty - BGK (opinia)

Krajowe obligacje w najbliższym czasie mogą pozostać wrażliwe na podwyższoną awersję do ryzyka wewnątrz strefy euro, jednak po ustąpieniu presji w III kw. pojawi się przestrzeń do delikatnego umocnienia - prognozują ekonomiści BGK. Po oddaleniu się ryzyk politycznych we Francji złoty powinien odrabiać straty.

"Spodziewamy się, że SPW wraz z innymi obligacjami regionu pozostaną wrażliwe na podwyższoną awersję do ryzyka wewnątrz strefy euro. Presja zewnętrzna powinna jednak ustępować po wyborach we Francji i w III kwartale widzimy potencjał do delikatnego umocnienia krajowego długu. Sprzyjać temu będą oczekiwania na dalsze cięcia stóp procentowych na obszarze wspólnej waluty" - prognozują ekonomiści BGK.

"Jednocześnie uważamy, że inflacja bazowa w kraju będzie zaskakiwać Radę niższymi odczytami, co powinno w pewnym momencie nieco złagodzić jastrzębie nastawienie krajowych władz monetarnych. Widzimy również przestrzeń do tego, by w okresie wakacyjnym Rezerwa Federalna zaczęła sygnalizować cięcie stóp procentowych we wrześniu, mimo braku sugestii takiego ruchu w czerwcowym 'dot plot'" - dodają.

Ich zdaniem, powyższe czynniki powinni wspierać krajowe papiery i sprowadzać 10-letni benchmark w stronę 5,50 proc.

W przypadku złotego, ekonomiści BGK oceniają, że po ustąpieniu presji politycznej we Francji złoty powinien odrabiać straty.

"Jednocześnie rosnące oczekiwania na cięcie stóp procentowych w strefie euro oraz USA prawdopodobnie będą wspierać waluty regionu" - zaznaczają. (PAP Biznes)

pat/ gor/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost