Famur sfinalizował umowę na dostawę urządzeń do Chin za ponad 16,6 mln euro | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 gru 2018, 13:26

Famur sfinalizował umowę na dostawę urządzeń do Chin za ponad 16,6 mln euro

Famur sfinalizował umowę na dostawę zestawu urządzeń klasy Mikrus dla Shenhua Logistics Group Corporation Ltd. w Chinach, który zostanie dostarczony z końcem 2019 r., podała spółka. Wartość umowy wynosi ponad 16,6 mln euro.

"To niezwykle ważne wydarzenie w kontekście budowania naszej obecności w Chinach, które w nowej strategii rozwoju zdefiniowaliśmy jako rynek dla nas kluczowy. Państwo Środka to największy producent węgla na świecie. Potrzeby automatyzacji tamtejszej branży są duże, tak jak i potencjał dla dostawców kompleksowych rozwiązań, jakim niewątpliwie jest grupa Famur. Jest to kolejny istotny krok w budowaniu konkurencyjności Famuru na rynkach zagranicznych, marki Made in Poland na świecie oraz konsekwentnym wdrażaniu zdefiniowanej strategii Grupy" - powiedział wiceprezes ds.strategii i rozwoju Bartosz Bielak, cytowany w komunikacie.

Jak podała spółka, wejście w życie umowy warunkowej zawartej na początku listopada br. między Famur a chińskim kontrahentem - Shenhua Logistics Group Corporation Ltd. nastąpiło po zatwierdzeniu i podpisaniu przez obie strony załączników obejmujących kwestie techniczne i handlowe. Kontrakt przewiduje dostawę zaawansowanego technologicznie zestawu urządzeń klasy Mikrus do podziemnej eksploatacji niskich pokładów węgla kamiennego.

"Wartość umowy wynosi 16 696 676 euro, co odpowiada w przeliczeniu wartości ok. 72 mln zł. Zgodnie z ustalonym z kontrahentem harmonogramem, spółka dostarczy urządzenia z końcem 2019 r." - czytamy także.

Kompleks Mikrus jest innowacyjnym systemem oferowanym przez grupę Famur do eksploatacji tzw. cienkich pokładów. Składa się z głowicy urabiająco-ładującej, która przemieszcza się wzdłuż ociosu węglowego przy pomocy systemu cięgnowego. Głowica współpracuje z przenośnikiem ścianowym i sekcjami obudowy zmechanizowanej, tworząc zautomatyzowany kompleks wydobywczy. Urządzenie posiada nowoczesny system sterowania, co jest ważne ze względu na możliwość jego zastosowania w nawet bardzo trudnych warunkach geologicznych. System umożliwia automatyzację pracy kompleksu i tym samym skutecznie podnosi bezpieczeństwo pracy obsługujących go górników, podano także.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Skonsolidowane przychody Famuru sięgnęły 1 459,6 mln zł w 2017 r.

(ISBnews), #FMF

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości