PragmaGO zamknęła rekordową emisję obligacji
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
27 cze 2024, 08:30

PragmaGO zamknęła rekordową emisję obligacji

Rekordowa emisja obligacji PragmaGO została zamknięta ze sporą redukcją. Środki pozyskane z oferty zostaną przeznaczone na poprawę struktury zadłużenia oraz obniżenie jego kosztów.

25 czerwca 2024 r. zakończyła się emisja obligacji PragmaGO. Spółka poinformowała, że oferta zamknęła się ponad 67% redukcją zapisów. Tym samym inwestorzy nabyli 3-letnie papiery dłużne, które będą zmiennie oprocentowane w oparciu o WIBOR 3M + 4,8% marży.

„To czwarta oferta obligacji w tym roku, którą uplasowaliśmy z dużą redukcją. Wartość pozyskanej kwoty jest najwyższa w naszej 14-letniej historii w roli emitenta obligacji. Środki z emisji przeznaczymy na poprawę struktury zadłużenia i obniżenie jego kosztów. Spłacimy częściowo droższy dług, którego zapadalność przypada na najbliższe kwartały” – mówi Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO

Zobacz także: 15 solidnych dywidendowych spółek, które poprawiają wyniki i są w trendzie wzrostowym

Rekordowa emisja i spora redukcja zapisów

PragmaGO, niebankowa instytucja udzielająca finansowania online w formie faktoringu i embedded finance w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zakończyła rekordową emisję obligacji o wartości 30 mln zł.

Zapisy złożyło 1298 inwestorów, a redukcja na zapisach wniosła 67,56%.

Oferta serii C4 została przeprowadzona na podstawie IV Publicznego Programu Emisji Obligacji, który kończy się we wrześniu. Spółka zaoferowała zmienne oprocentowanie oparte o wskaźnik WIBOR 3M powiększony o 4,8% marży. Oznacza to, że w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie obligacji będzie wynosić 10,65% w skali roku. Docelowo kupony zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym Catalyst w lipcu.

Warto również wspomnieć, że w czerwcu br. zarząd spółki zdecydował o ustaleniu kolejnego Programu Publicznego Emisji Obligacji. W ramach V PRO PragmaGO będzie mogła przeprowadzić oferty publiczne o łącznej wartości nie wyższej niż 500 mln zł. Prospekt czeka na zatwierdzenie przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Zobacz także: Hossa na rynku długu. Pierwszy kwartał przyniósł wysyp emisji obligacji korporacyjnych

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost