4-5 czerwca br. odbędzie się XV edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2024, 16:04

4-5 czerwca br. odbędzie się XV edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

W dniach 4-5 czerwca br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG. Podczas spotkania działów IR poruszone zostaną tematy dotyczące: nowych wymogów regulacyjnych, w tym MAR, nowych możliwości pozyskania kapitału, niegiełdowych usług KDPW dla emitentów, zrównoważonego rozwoju i raportowania zgodnie z ESRS, współpracy z biegłym rewidentem, wspierania płynności, komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi, oczekiwań inwestorów indywidualnych względem spółki.

Pierwszy dzień Kongresu wypełnią trzy bloki dyskusyjne, podzielone na kilka mniejszych rozmów eksperckich. Podczas pierwszej z nich, zatytułowanej „regulacyjna oś czasu” będzie mowa o nowych wymogach, dalszych pracach regulacyjnych oraz najważniejszych wyzwaniach związanych z ciągłymi zmianami.

Druga dyskusja będzie dotyczyć MAR w wersji „starej” i nowej. Uczestnicy dowiedzą się co się zmieni w związku z Listing Act, jak żyć z tymi przepisami, które się nie zmienią oraz o starych wymogach w nowym kontekście.

Kolejna debata zostanie poświęcona nowym możliwościom pozyskiwania kapitału. W tej części będzie mowa o nowych wyjątkach prospektowych, emisjach bezprospektowych oraz o tym jak pisać dokument ofertowy dla inwestorów.

Następna dyskusja panelowa poświęcona będzie „niegiełdowym” usługom KDPW dla emitentów. Eksperci opowiedzą o usłudze raportowania (repozytorium transakcji EMIR, ARM, zobowiązania emitentów, nadawaniu kodów (kody ISIN, kody LEI) oraz o portalu danych

Krajowy Depozyt to instytucja posiadająca 30-letnie doświadczenie w oferowaniu usług dla uczestników rynku finansowego. Poza usługami centralnego depozytu takimi jak: rejestrowanie i przechowywanie instrumentów finansowych, prowadzi rozrachunek transakcji zawieranych na rynku regulowanym i poza nim, realizuje usługi dla emitentów, pełni funkcję agencji numerującej nadającej kody papierom wartościowym (ISIN, CFI, FISN) oraz podmiotom (LEI).

Od 10 lat KDPW prowadzi także Repozytorium Transakcji (KDPW TR), które realizuje usługi będące odpowiedzią na europejskie rozporządzania EMIR i SFTR czyli usługi związane z gromadzeniem i przechowywaniem danych dotyczących transakcji zawieranych w instrumentach pochodnych oraz transakcji z użyciem papierów wartościowych. Grupa KDPW zapewnia największy wachlarz usług post-transakcyjnych w tej części Europy, posiada także wymagane autoryzacje europejskie i globalne, potwierdzające zgodność jej usług z międzynarodowymi standardami. - mówi Sławomir Zając, Dyrektor Działu Repozytorium Transakcji, KDPW

Po krótkiej przerwie rozpocznie się panel o tematyce zrównoważonego rozwoju. W trakcie tej dyskusji wykonany zostanie przegląd regulacji dot. zrównoważonego rozwoju z perspektywy inwestorów, banków i klientów.

Kolejną kwestią, nad którą pochylą się eksperci będzie ESG jako informacja poufna. Przybliżone zostaną: moment identyfikacji, możliwości opóźnienia publikacji oraz wpływ audytu na znaczenie informacji.

Następnie, dalej w temacie wymogów sprawozdawczości, przybliżona zostanie tematyka przygotowania spółki do raportowania zgodnie z ESRS. Eksperci opowiedzą o badaniu istotności, identyfikacji łańcucha wartości oraz dialogu z grupą kapitałową.

Raportowanie przez Spółkę zgodnie z ESRS, czyli Jednolitymi unijnymi standardami raportowania czynników zrównoważonego rozwoju, to proces, który co do zasady ma ułatwiać Spółkom raportowanie ESG, promując porównywalność raportów, jednolite wymogi oraz uniwersalizm przyjętych kryteriów. Jednocześnie około 150 największych spółek notowanych na GPW mierzy się obecnie z tym wysoce praco- i czasochłonnym zadaniem szukając złotego środka, celem przyszłorocznej publikacji Raportu zrównoważonego rozwoju, które zostanie poddane po raz pierwszy obowiązkowemu badaniu biegłego rewidenta za 2024 r.

Raporty zrównoważonego rozwoju będą sporządzane przez Spółkę każdego roku, dlatego istotne jest, aby wypracować w firmie powtarzalny cykl, także w zakresie badania istotności - jako podstawowego elementu procesu – od którego należy rozpocząć prace nad przygotowaniem raportu zgodnego z nowymi wymogami regulacyjnymi. - mówi Janusz Krystosiak – Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich w KGHM Polska Miedź S.A.

Kolejna sesja dotyczyć będzie współpracy z biegłym rewidentem, począwszy od procesu wyboru, przez przebieg badania, na niezbędnej dokumentacji kończąc.

Po kolejnej przerwie rozpocznie się ostatni blok tematyczny, w którym na początku eksperci opowiedzą o wspieraniu płynności. Prelegenci przedstawią działania komunikacyjne, przynależność do indeksów oraz pokrycie analityczne.

Następnie poruszona zostanie tematyka komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi. Słuchacze dowiedzą się jak zainteresować inwestora, jakie są najważniejsze rodzaje danych oraz najlepsze sposoby komunikacji.

W kolejnej części wyjaśnione zostanie, czego od spółki oczekują inwestorzy indywidualni. Przedstawiony zostanie profil inwestora indywidualnego, preferowany profil emitenta oraz sposoby komunikacji.

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu zamknie temat dojrzałych relacji inwestorskich. Eksperci pochylą się nad najważniejszymi obszarami tematycznymi, komunikacją online oraz nad najlepszymi praktykami z najlepszych rynków.

Program drugiego dnia Kongresu to praktyczne warsztaty dotyczące m. in zagadnień takich jak:

  • Przegląd procedur wewnętrznych Emitenta po zmianach w MAR
  • Możliwe korzyści emitentów ze współpracy z KDPW
  • Proces badania istotności – case study
  • Budowanie płynności
  • Współpraca z biegłym rewidentem

Dwudniowe spotkanie zamknie dyskusja panelowa pt. „Zarządzanie sytuacją kryzysową”, podczas której omówione zostaną kwestie przygotowania na czarną godzinę, działań informacyjnych oraz działań w sferze realnej.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jako Partnerzy Instytucjonalni, Grant Thornton, KGHM Polska Miedź i Królikowski Marczuk Dyl Adwokaci i Radcowie Prawni jako Partnerzy, Unicomp-WZA jako Partner Technologiczny oraz act Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Partnerzy. Adwokaci, Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi sp. p. jako Patron.

Źródło: Spółka, #SEG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost