Podsumowanie realizacji celów biznesowych Femion Technology za 2021 rok i plany rozwoju [Webinar z prezesem zarządu]
Obrazek użytkownika Webinary
13 sty 2022, 09:12

Podsumowanie realizacji celów biznesowych Femion Technology za 2021 rok i plany rozwoju [Webinar z prezesem zarządu]

Femion Technology to grupa kapitałowa, w skład której wchodzą takie spółki jak TryPay S.A. (otwarta bankowość i przekazy pieniężne), TryPay Later Sp. z o.o. (odroczone płatności w e-commerce, powszechnie znane jako BNPL), jak też KREOS Sp. z o.o. (obsługa i zarządzanie wierzytelnościami). Strategia rozwoju Femion Technology na lata 2020–2022 zakłada rozwój działalności grupy w branży finansowej w obszarach FinTech i PayTech.

Spółka działa jako krajowa instytucja płatnicza, a w 2020 roku otrzymała zezwolenie na działalność w otwartej bankowości. Grupa Femion Technology jest notowana na rynku NewConnect od 2014 roku. Prezesem zarządu od 2 lat jest Jarosław Olejarz, który jest również największym akcjonariuszem spółki. Z wykształcenia prawnik i ekonomista, współtwórca kilku start-up’ów.

Na początku stycznia 2022 roku Femion Technology zawarło umowę określającą warunki przejęcia spółki z branży usług płatniczych. Negocjacje obowiązują do 30 czerwca 2022 roku, a spółka ustaliła cenę maksymalną zakupu na kwotę 24 mln zł. Według szacunków Femion Technology, przejęcie firmy umożliwi połączenie działalności z TryPay, co może zwiększyć roczną wartość realizowanych transakcji krajowych. Aktualnie są to transakcje o wartości około 200 mln zł, natomiast po akwizycji mogą one wynieść nawet do 4 mld zł.

W czwartek, 13 stycznia 2022 roku o godz. 10:00 zapraszamy na webinar z prezesem zarządu Femion Technology, Jarosławem Olejarzem. Podczas spotkania zostanie omówiona strategia spółki oraz plany rozwoju na 2022 rok. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 13 stycznia 2022 roku o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.