Virgin Galactic i Richard Branson będą mogli wznowić loty kosmiczne - akcje w górę
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
01 paź 2021, 18:09

Virgin Galactic będzie mogło wznowić loty kosmiczne. Akcje spółki Richarda Bransona wracają do wzrostów

Akcje pioniera turystyki kosmicznej mają za sobą dobry tydzień. W środę Virgin Galactic odbiło 10% po tym jak Federalna Administracja Lotnictwa zakończyła dochodzenie w sprawie pewnych anomalii toru lotu w trakcie pierwszego komercyjnego lotu Richarda Bransona.

Virgin Galacic ponownie może wznowić loty w przestrzeń kosmiczną. FAA badała historyczny lot przemysłu kosmicznego. Lot Bransona wywołał wiele szumu w przestrzeni publicznej i nie był tak bezbłędny jak to wyglądało na transmisji. O problemie, który pojawił się podczas podróży Bransona w kosmos, jako pierwszy poinformował The New Yorker. W jego trakcie doszło do zboczenia z przydzielonej przestrzeni powietrznej podczas powrotu na ziemie. FAA miała zastrzeżenia, ponieważ spółka nie poinformowała o problemach. Patrząc w przyszłość, FAA wymaga od firmy wprowadzenia zmian w sposobie komunikowania się z regulatorem bezpieczeństwa.

im-369614

Zobacz także: Elon Musk i SpaceX misją Inspiration4 pokazał jak naprawdę powinna wyglądać kosmiczna turystyka

To informacja dla inwestorów, że Virgin Galactic może powrócić do operacji lotniczych. Oznacza to, że firma będzie kontynuować testy, a za kilka miesięcy rozpocznie komercyjne loty w kosmos.

Virgin Galactic po solidnej korekcie

„FAA jest odpowiedzialna za ochronę społeczeństwa podczas operacji startu i powrotu komercyjnego transportu kosmicznego" - czytamy w części oświadczenia wyjaśniającego proces FAA. „Dochodzenie w sprawie awarii ma na celu określenie pierwotnej przyczyny zdarzenia i zidentyfikowanie zmian, które operator musi wdrożyć, aby uniknąć powtórzenia się zdarzenia".

Kurs Virgin Galactic spadły o około 10% w następstwie uziemienia FAA, które miało miejsce na początku września. Akcje były notowane poniżej 25 USD. Galactic nie generuje jeszcze znaczącej sprzedaży. Większość przepływów pieniężnych będzie miała miejsce daleko w przyszłości.

VG-AKCJE

Zobacz także: Rocket Lab wchodzi na giełdę i leci na Marsa. Debiut kolejnej spółki z branży kosmicznej lada dzień

Spółka poinformowała, że włączy dodatkowe kroki do swoich procedur lotu, aby zapewnić powiadomienia o misji w czasie rzeczywistym do kontroli ruchu lotniczego FAA. „Doceniamy dokładny przegląd tego zapytania przez FAA. Nasz program lotów testowych jest specjalnie zaprojektowany, aby stale ulepszać nasze procesy i procedury. Aktualizacje naszej przestrzeni powietrznej i protokołów powiadamiania o misji w czasie rzeczywistym wzmocnią nasze przygotowania w miarę zbliżania się do komercyjnego uruchomienia naszego doświadczenia w lotach kosmicznych" - powiedział prezes Virgin Galactic Michael Colglazier w komunikacie prasowym.

Virgin Galactic powiedział, że wiatr na dużej wysokości spowodował zmianę toru lotu, ale reakcja pilotów była prawidłowa, więc nie doszło do większych problemów. Firma twierdzi, że statek nie przeleciał nad skupiskami ludności ani nie spowodował zagrożenia dla społeczeństwa.

Spółka Bransona planuje przeprowadzenie kolejnego testu lotu kosmicznego, nazwanego Unity 23, z sześcioma osobami na pokładzie - dwoma pilotami i czterema pasażerami - w ramach misji dla Włoskich Sił Powietrznych. Firma nie podała jeszcze daty startu Unity 23, mówiąc w tym miesiącu, że najwcześniejszy lot kosmiczny odbędzie się w połowie października, biorąc pod uwagę dochodzenie FAA.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost