Goldman Sachs utworzył największy na świecie fundusz inwestujący w nieruchomości na rynku wtórnym

Goldman Sachs utworzył największy na świecie fundusz inwestujący w nieruchomości na rynku wtórnym

Goldman Sachs Alternatives utworzył fundusz skoncentrowany na wtórnym rynku nieruchomości. Vintage Real Estate Partners III jest wart 3,4 mld USD.

Mamy wieści z Nowego Jorku, Goldman Sachs Alternatives poinformował, że utworzył trzeci fundusz, który skoncentrowany będzie na rynku wtórnym nieruchomości. Vintage Real Estate Partners III (VREP III), bo tak się nazywa, wart jest 3,4 mld USD. Jego poprzednik, VREP II pozyskał 2,75 mld USD.

Zobacz także: Rekordowy poziom oferty mieszkań na popularnych serwisach ogłoszeniowych

Największy fundusz w historii

Goldman Sachs Alternatives poinformował o utworzeniu trzeciego funduszy, który będzie skoncentrowany na rynku wtórnym nieruchomości. To czyni go największym funduszem w historii inwestującym w tego typu rynek, a jego wartość opiewa na 3,4 mld USD.

„Uważamy, że obecne otoczenie rynkowe stwarza jedne z najbardziej atrakcyjnych okazji do inwestycji na wtórnym rynku nieruchomości. Jako największy w historii fundusz mający działać w tym segmencie, VREP III będzie dobrze przygotowany do wykorzystania coraz bardziej atrakcyjnych możliwości na rynku, na którym wielkość stanowi znaczącą przewagę konkurencyjną. Jesteśmy wdzięczni zarówno naszym obecnym, jak i nowym inwestorom, a dzięki ich wsparciu nasz zespół nie będzie miał żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o realizację transakcji każdej wielkości". – powiedział Harold Hope, global head Vintage Strategies w Goldman Sachs Alternatives.

Jeszcze w maju br. Goldman Sachs Alternatives poinformował o pozyskaniu środków na fundusz West Street Real Estate Credit Partners IV (RECP IV) oraz powiązane z nim podmioty. „Pula środków zebranych przez RECP IV wynosi ponad 7 miliardów dolarów zdolności kredytowania nieruchomości, w tym dźwigni finansowej, a łącznie z kapitałem pozyskanym w ramach VREP III, platforma inwestycyjna należąca do Goldman Sachs Asset Management dysponuje łącznie ponad 10 miliardami USD, który ma być lokowany na rynku nieruchomości.” – czytamy w komunikacie.

Warto podkreślić zespół funduszu Vintage jest filarem z doświadczeniem w inwestycjach zarówno na globalnych rynkach.

„Popyt na inwestycje na wtórnym rynku nieruchomości, zarówno wśród LP, jak i GP, jest najwyższy w historii,. Jest on napędzany zawirowaniami na globalnych rynkach nieruchomości i silnym zapotrzebowaniem na płynność inwestycji" - mówi Sean Brenan, który kieruje działalnością inwestycyjną na rynku nieruchomości w Vintage Strategies. I dodaje: "Wierzymy, że presja na nieruchomości utrzyma się w najbliższej przyszłości i mamy nadzieję, że pozyskany kapitał pozwoli nam dalej być partnerem dla uczestników rynku nieruchomości, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań kapitałowych, aby sprostać niektórym z ich potrzeb w zakresie płynności”.

Zobacz także: Rynek widzi perspektywy na hamowanie wzrostu cen mieszkań

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost