Ryvu Therapeutics rozszerza rozwój RVU120. Spółka przedstawi plany badania klinicznego projektu w drugiej fazie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
20 paź 2023, 17:51

Ryvu Therapeutics rozszerza rozwój RVU120. Spółka biotechnologiczna zaprezentuje dalsze plany badania klinicznego projektu w drugiej fazie

Ryvu Therapeutics, firma biotechnologiczna notowana na GPW, poinformowała o rozszerzeniu badania klinicznego swojego najbardziej zaawansowanego projektu własnego RVU120 w leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka (LR-MDS). Polska spółka kontynuuje rozwój swojej kluczowej cząsteczki w formule pipeline in a pill.

RVU 120 to najbardziej zaawansowany projekt własny Ryvu Therapeutics, którego 1 faza kliniczna dobiega końca. Polska spółka zamierza rozwijać projekt w 2 fazie klinicznej na własny koszt w możliwie największej liczbie wskazań zarówno jako monoterapii jak i terapii łączonej. Pod koniec 2022 roku spółka pozyskała kapitał od inwestorów na realizację tej strategii. W tej chwili 1 faza kliniczna projektu RVU120 dobiega końca, a spółka przetestowała szeroki zakres dawek preparatu zarówno we wskazaniu AML/MLS jak również guzach litych. To daje spółce możliwość dalszego rozwoju projektu w 2 fazie klinicznej w wielu wskazaniach.
 

Pipeline projektów klinicznych Ryvu Therapeutics

Pipline

Zobacz także: Musimy powoli odchodzić od myślenia, że wszystko co wymyślimy trzeba sprzedawać jak najszybciej i to co ma największy potencjał rozwijać jak najdłużej – Paweł Przewięźlikowski

Leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka (LR-MDS)

Polska spółka poinformowała dzisiaj o dalszym rzwoju RVU120 w drugiej fazie klinicznej jako monoterapii we wskazaniu Leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka (LR-MDS). Badanie zostanie przeprowadzone w ramach europejskiej sieci EMSCO (European Myelodysplastic Neoplasms Cooperative Group) w modelu tzw. badania zainicjowanego przez badacza (ang. Investigator Initiated Clinical Trial, IIT).

Grupa EMSCO została założona w 2012 roku przez prof. Uwe Platzbeckera ze Szpitala Uniwersyteckiego w Lipsku, lidera niemieckiej grupy badawczej w obszarze zespołów mielodysplastycznych (ang. Myelodysplastic Syndromes, MDS), oraz profesora Pierre'a Fenaux ze Szpitala Saint Louis w Paryżu, lidera francuskiej sieci badawczej GFM w obszarze MDS.

Badanie kliniczne zwane REMARK, będzie prowadzone jako IIT w ramach sieci EMSCO, we współpracy z GCP-Service International West, w roli klinicznego CRO (ang. Contract Research Organization). REMARK jest badaniem fazy II RVU120 w zespołach mielodysplastycznych niskiego ryzyka (ang. Low-Risk Myelodysplastic Syndromes, LR-MDS).

Jako tzw. badanie inicjowane przez badacza (IIT), REMARK będzie badaniem o wartości naukowej i medycznej, opracowanym i skoordynowanym przez badacza. Umowa o wsparciu finansowym badania klinicznego REMARK jest umową trójstronną pomiędzy profesorem Uwe Platzbeckerem, w roli głównego badacza koordynującego, GCP-Service International West (niemieckiej firmy CRO), sponsorującej i prowadzącej badanie w imieniu sieci EMSCO, oraz Ryvu, w roli podmiotu finansującego badanie. Ryvu będzie również odpowiedzialne za dostarczenie leku do badania. Szacowany poziom finansowania badania REMARK przez Ryvu wyniesie ok. 4 mln EUR.
 

Kurs akcji Ryvu Therapeutics od początku 2022 roku

Ryvu Therapeutics akcje


- Jest nam niezmiernie miło, że profesor Uwe Platzbecker zamierza potwierdzić skuteczność RVU120 w leczeniu LR-MDS. Głęboko wierzymy w koncepcję tego badania i potencjał RVU120 do zaadresowania istniejącej potrzeby medycznej. Biorąc pod uwagę doświadczenie profesora Platzbeckera jako wiodącego eksperta w tym wskazaniu terapeutycznym, a także jego osiągnięcia w projektowaniu i realizacji programów klinicznych, które doprowadziły do zatwierdzenia nowych leków w leczeniu zespołów mielodysplastycznych, spodziewamy się sprawnego przebiegu badania i uzyskania danych klinicznych wysokiej jakości, które przybliżą nas o kolejny krok do celu, którym jest pomoc pacjentom.

- Badanie będzie realizowane w modelu, w którym to badacz inicjuje jego rozpoczęcie. Celem badania jest kliniczna walidacja skuteczności RVU120 w leczeniu LR-MDS, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu efektywności kosztowej. Wyniki badania pozwolą na podjęcie decyzji w sprawie dalszego rozwoju RVU120 w tym wskazaniu terapeutycznym. - mówi Dr Hendrik Nogai, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych

Zobacz także: Widzieliśmy laboratoria Ryvu Therapeutics. Oto jak największa firma drug discovery w tej części świata pomaga chorym na raka pacjentom

Webinar z planami rozwoju programu RVU120

Już w najbliższy poniedziałek spółka przeprowadzi webinar poświęcone omówieniu dalszych planów rozwoju programu RVU120. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 października, o godzinie 9:00. Rejestracja dostępna pod adresem: => https://ryvu.clickmeeting.com/ryvu-esmo-2023-results-rvu120-development-...

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.