Grupa FAMUR zaprezentowała FUTURĘ - stację przeznaczoną dla farm fotowoltaicznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2022, 12:52

Grupa FAMUR zaprezentowała FUTURĘ - stację przeznaczoną dla farm fotowoltaicznych

Przyszłość dla farm fotowoltaicznych. Elgór + Hansen S.A. [Grupa FAMUR] zaprezentował FUTURĘ, lekką kontenerową stację transformatorową z możliwością wpasowania jej w otoczenie Elgór + Hansen S.A. [Grupa FAMUR] poszerzył swoje portfolio o nowy produkt. To lekka kontenerowa stacja transformatorowa FUTURA przeznaczona dla farm fotowoltaicznych. Opracowane przez firmę rozwiązanie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju dzięki zastosowanym technologiom oraz dodatkowej usłudze #KlimatDlaStacji, czyli możliwości wpisania stacji w jej otoczenie. Projekt, którego celem jest zachowanie neutralności krajobrazowej, powstał we współpracy z przedstawicielkami środowiska projektantów wzornictwa przemysłowego i jest pierwszą tego typu usługą na rynku OZE.

Elgór + Hansen S.A. od prawie 30 lat dostarcza rozwiązania z zakresu dystrybucji energii, zasilania maszyn wraz ze sterowaniem, wykorzystując do tego szeroko rozumiane systemy komputerowe. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach i kompetencjach spółka przygotowała nowy produkt, którym jest kontenerowa stacja transformatorowa przeznaczona dla elektrowni fotowoltaicznych FUTURA.

- Wchodząc na rynek odnawialnych źródeł energii chcieliśmy, by oferowane przez nas rozwiązanie było niezawodne i zgodne z celami zrównoważonego rozwoju, zarówno pod względem zastosowanych rozwiązań technicznych, jak i produkcyjnych. Jesteśmy przekonani, że stacja FUTURA to przyszłość dla farm fotowoltaicznych – mówi Tomasz Grzyśka, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w Elgór + Hansen S.A.

Stacja oferowana przez Elgór + Hansen S.A. cechuje się wysoką jakością techniczną i niskim ciężarem, a jej elementy znajdują się wewnątrz metalowej konstrukcji, którą zabezpieczono przed korozją oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niska waga stacji w odniesieniu do tradycyjnych rozwiązań betonowych pozwala posadowić ją na bloczkach fundamentowych, dzięki czemu nie wymaga wieloetapowego transportu i budowania specjalnej drogi dojazdowej. Ma to ułatwić jeszcze szybszy montaż w miejscu docelowego przeznaczenia.

- Projektując stację transformatorową FUTURA mieliśmy na względzie czas montażu w miejscu, w którym będzie pracować, ale zwróciliśmy też uwagę na stworzenie oprogramowania do jej monitorowania, co w konsekwencji umożliwi zdalne zarządzanie całym obiektem – tłumaczy Mirosław Fesser, Kierownik Projektu w Elgór + Hansen S.A.

Oprócz aspektów technicznych firma Elgór + Hansen S.A. zwróciła też uwagę na element środowiskowy. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego produktu spółka proponuje swoim klientom dodatkową usługę #KlimatDlaStacji, czyli możliwość wpasowania stacji FUTURA w otoczenie elektrowni fotowoltaicznej.

- Naszym celem jest wyznaczenie nowego kierunku przy projektowaniu farm fotowoltaicznych. Dlatego wspólnie z product designerkami Kingą Pawlik i Małgorzatą Romanowską opracowaliśmy modelowe aranżacje obudowy stacji transformatorowej, które wyrażają ideę produkcji zielonej energii, a także pozwalają zachować neutralność krajobrazową danego miejsca: terenów wiejskich, przemysłowych czy ośrodków miejskich – wyjaśnia Karol Opielka, Dyrektor ds. Rozwoju w Elgór + Hansen S.A.

Firma zaprezentowała dwie koncepcje aranżacji: FUTURĘ AGRO, inspirowaną otoczeniem wiejskim oraz terenami leśnymi oraz FUTURĘ GLASS, inspirowaną rozwiązaniami stosowanymi przy projektowaniu wnętrz i elewacji nowoczesnych przestrzeni miejskich i biurowych. Elgór + Hansen S.A. oferuje także możliwość zamówienia aranżacji stacji transformatorowej według indywidualnie stworzonego projektu. Stację w obu modelowych aranżacjach oraz w VR można było obejrzeć na stoisku Grupy FAMUR podczas Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE.

Przebieg prac nad realizacją przedsięwzięcia można na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych Elgór + Hansen S.A. na Facebooku, LinkedIn i YouTube.

O Elgór + Hansen:

Od prawie 30 lat Elgór + Hansen S.A. [Grupa FAMUR] oferuje usługi oraz produkty z zakresu elektroniki, energoelektroniki, szeroko rozumianego zasilania i rozdziału energii elektrycznej oraz automatyzacji obiektów przemysłowych, w tym również w strefach zagrożonych wybuchem gazów i pyłów. Firma posiada w ofercie zarówno rozwiązania autorskie, jak również wykorzystuje produkty uznanych i sprawdzonych marek światowych. Elgór + Hansen S.A. wspiera klientów w każdej fazie inwestycji: od etapu projektowania, budowy, dokumentowania jak i w trakcie eksploatacji, zarówno w kraju jak i za granicą. Wieloletnie doświadczenie spółki pozwala dostarczać niezawodne i wysokiej jakości rozwiązania, a obecnie poszerzyć portfolio marki o kolejne produkty, przeznaczone dla rynku OZE.

Źródło: Spółka, #FMF

Zobacz także: Famur SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości