ASBIS wzmacnia ofertę VAD z nowym Partnerem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lis 2021, 10:23

ASBIS wzmacnia ofertę VAD z nowym Partnerem

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, został Dystrybutorem Premium światowej klasy platform przetwarzania brzegowego (edge computing) firmy Stratus Technologies opracowanych dla biznesu. Dzięki podpisanej umowie platformy Stratus będą dostępne w Bułgarii, na Ukrainie, w Rumunii, Czechach, Białorusi i na Słowacji.

Tym samym ASBIS wzmacnia swoją ofertę VAD dla biznesu o odporne na awarie platformy serwerowe w technologii edge computing, w tym platformy serwerowe Stratus ftServer® oraz Stratus ztC™ Edge.

Stratus Technologies to światowej klasy dostawca oprogramowania i serwerów dla biznesu. Od ponad 40 lat dostarcza proste i niezawodne, bezdotykowe platformy obliczeniowe, umożliwiając firmom na całym świecie bezpieczne i zdalne przekształcanie danych w przydatne informacje na urządzeniach brzegowych, w chmurze i w centrach danych.

W ramach umowy ASBIS włączył do swojej oferty dystrybucyjnej zaawansowane rozwiązania serwerowe do przetwarzania brzegowego oraz serwery ze stałym dostępem, czyli Stratus ftServer , Stratus ztC Edge oraz oprogramowanie Stratus everRun.

  • Stratus ftServer umożliwia organizacjom uruchamianie oprogramowania i procesów o krytycznym znaczeniu dla biznesu bez przestojów, pomagając firmom maksymalizować przychody, produktywność i wydajność. Wdrażany zazwyczaj w centrach danych ftServer obsługuje 3 różne środowiska operacyjne — Microsoft Windows Servers, VMWare vSphere i Red Hat Enterprise Linux.
  • Stratus ztC Edge jest wytrzymałą, bezpieczną, wysoce zautomatyzowaną platformą obliczeniową, która szybko, niezawodnie i wydajnie chroni i dostarcza aplikacje o znaczeniu krytycznym dla biznesu w rozproszonych lokalizacjach o ograniczonych zasobach.
  • Stratus everRun to wysoce wszechstronne, a jednocześnie niedrogie, stale dostępne oprogramowanie, które w połączeniu ze standardowymi w branży systemami x86 szybko i łatwo chroni zwirtualizowane obciążenia i dane.

„Cieszymy się, że możemy dodać do naszej oferty światowej klasy platformy Edge Computing firmy Stratus Technologies, poszerzając tym samym naszą ofertę portfelową VAD dla biznesu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to część naszego stałego zobowiązania, aby konsekwentnie budować portfolio rozwiązań zapewniających ciągłość biznesową i przywracanie działania systemów po awarii. Od teraz nasi klienci w krajach określonych w umowie będą mogli zmniejszyć ryzyko nieoczekiwanych przestojów i utraty informacji, chroniąc krytyczną dla biznesu infrastrukturę IT za pomocą platform Stratus” – powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu ASBISc Enterprises Plc.

„Partnerstwo ASBIS-Stratus to mocne połączenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Lokalna wiedza ASBIS w tym regionie, wraz z jego dogłębną znajomością rynków IT, pozwolą nam szybko wykorzystać rozwijający się rynek Edge Computing. Cieszymy się, że możemy zapewnić stałą dostępność klientom ASBIS w wielu branżach, w których Edge Computing jest rosnącą potrzebą, i wspólnie możemy uwolnić pełen potencjał cyfrowej transformacji dla klientów” – powiedział Richard Sharod, Wiceprezes Stratus na region EMEA.

O spółceASBIS Enterprises Plc:

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:

1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:

  • Sieci detaliczne i sklepy internetowe
  • Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
  • Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.

2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi

  • Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
  • Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
  • Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).

3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości