ASBIS publikuje szacunkowe wyniki za wrzesień | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 paź 2019, 11:17

ASBIS publikuje szacunkowe wyniki za wrzesień

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon, Perenio i Atlantech, według wstępnych danych szacunkowych wypracował we wrześniu 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 167 mln USD, wobec 187 mln USD we wrześniu 2018 r. Szacunkowe przychody wypracowane we wrześniu 2019 r. są wyższe od przychodów wypracowanych w sierpniu 2019 r. o blisko 6%, kiedy to wyniosły ok. 158 mln USD. Przychody ASBIS są zgodne z oczekiwaniami firmy.

„Bardzo dobrze oceniamy wrzesień, który był do tej pory najlepszym miesiącem sprzedażowym w roku. Był on zgodny z naszymi oczekiwaniami oraz potwierdził, że będziemy w stanie zrealizować ogłoszoną prognozę finansową. ASBIS jest na drodze do dalszego wzmacniania kompetencji w sektorach, które są perspektywiczne, czyli rozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego. Jesteśmy bardzo zaangażowani w rozszerzaniu naszych kompetencji w tych sektorach, czego wyraz daliśmy będąc partnerem jednej z największych na Ukrainie konferencji IT o nazwie Tech Fusion 2019, która odbyła się na początku października tego roku. Jest to coroczna konferencja dotycząca transformacji cyfrowej oraz technologicznym innowacjom niezbędnym w biznesie. Blisko 1000 osób z branży wzięło udział w tej konferencji. Dla nas była to okazja nie tylko do zaprezentowania naszej oferty biznesowej, ale również głębszego poznania segmentu rynku, w którym chcemy aktywnie uczestniczyć” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

O Spółce:

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia około 1 500 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości