Iwona Szmitkowska prezesem Work Service | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lut 2019, 15:02

Iwona Szmitkowska prezesem Work Service

Rada Nadzorcza największej spółki sektora usług personalnych w Polsce powierzyła kierowanie nią Iwonie Szmitkowskiej, dotychczasowej wiceprezes. Głównym zadaniem nowej prezes ma być dokończenie restrukturyzacji w spółce oraz dalszy rozwój w zakresie digitalizacji usług.

Iwona Szmitkowska z Work Service związana jest od 2003 roku, a jako wiceprezes pracowała od 2013 roku i odpowiadała za prowadzenie Pionu Operacja & HR. Doskonale więc zna wyzwania zarówno wewnątrz grupy kapitałowej, jak i rynkowe.

- W pierwszej kolejności chcę skupić się na powrocie Work Service na właściwe tory działania operacyjnego. Będziemy stawiali na rozwój biznesu na polskim rynku i maksymalnym wykorzystaniu jego możliwości, m.in. poprzez sprowadzanie do kraju pracowników zza granicy, ale też zadbaniu o właściwe rekrutacje kandydatów polskich, którzy obecnie są bardzo wymagający i oczekują, słusznie, wysokiej jakości obsługi– mówi Iwona Szmitkowska, prezes zarządu Work Service S.A.

Spółka chce także budować most w pośrednictwie pracy dla pracowników z Ukrainy, którzy szukają zatrudnienia w Niemczech, Czechach i Słowacji.

- Mamy przygotowaną do rozwoju spółkę niemiecką, która chce ściślej współpracować rekrutacyjnie i handlowo z Polską, by zaspokoić zapotrzebowanie firm niemieckich na pracowników z Polski, a następnie także z Ukrainy – wyjaśnia Iwona Szmitkowska.

Ważnym zadaniem do realizacji pod kierownictwem nowej prezes będzie także zwiększenie usług świadczonych digitalowo.

- Chcemy prowadzić rekrutacje w jak największym zakresie z wykorzystaniem kanału online. Myślę zarówno o komunikacji z kandydatami i klientami, jak również docelowo o podpisywaniu online umów. To kierunek w HR, w którym rozwija się światowy rynek i my oczywiście wpisujemy się w ten trend – komentuje prezes Szmitkowska.

W Work Service trwa proces restrukturyzacji, w ramach którego rozpoczęto sprzedaż spółek zagranicznych: Work Service Czech, Work Service Slovakia, Work Service SK, Work Service Outsourcing Slovakia. Z kolei w zeszłym roku zrealizowano sprzedaż wszystkich akcji w Exact Systems S.A. oraz wszystkich udziałów w Exact Systems GmbH.

Rada Nadzorcza powołała do zarządu także nowego wiceprezesa Jarosława Dymitruka, który będzie odpowiadał za rynek niemiecki.

O spółce:

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 roku i jest największym dostawcą kompleksowych usług HR w Polsce. Specjalizuje się zarówno w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym. Już ponad 3000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie. Każdego dnia 50 000 osób i 300 000 pracowników rocznie znajduje zatrudnienie za pośrednictwem spółek należących do Grupy Kapitałowej Work Service. Work Service jest spółką notowaną na giełdach w Warszawie i Londynie.

Źródło: Spółka, #WSE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości