Enea podtrzymuje plan inwetycyjny na ten rok | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 lis 2018, 14:23

Enea podtrzymuje plan inwetycyjny na ten rok

Nakłady inwestycyjne grupy Enei na 2018 r. nie są zagrożone i zostaną w pełni zrealizowane, zapowiedział prezes Mirosław Kowalik. Poziom wykonania planu nakładów wyniosły 60% w okresie I-III kw. br.

Inwestujemy z rozwagą, stabilnie. Poziom planu naszego capeksu na ten rok wynosi 2 419 mln zł, a wykorzystanie w okresie I-III kw. br. wyniosło 60%, czyli 1,45 mld zł

powiedział Kowalik powiedział podczas konferencji prasowej.

Nasze nakłady planowane na ten rok nie są zagrożone, ta wartość będzie dotrzymana

dodał prezes 

Prezes LW Bogdanki - z grupy Enea - Artur Wasil podał m.in., że zapasy węgla w III kw. spadły do 57 tys. ton wobec 140 tys. ton zanotowanych w III kw. 2017 r. 

Jest duże zapotrzebowanie na węgiel, więc sprzedajemy prawie wszystko, co wyprodukujemy - co widać w spadku naszych zapasów w III kw.

powiedział Wasil podczas konferencji.

Jesteśmy zainteresowani współpracą z JSW na poziomie technicznym przy projekcie związanym z uruchomieniem kopalni Jan Karski. Poczekajmy jednak na konkretne propozycję w tym względzie

powiedział także Wasil. 

Wiceprezes Enei Piotr Adamczak podkreślił, że spółka jest zadowolona z wyników aukcji na rynku mocy, która odbyła się 15 listopada. 

Wyniki aukcji są dla nas satysfakcjonujące, to pozwoli nam stabilnie dostarczać energię dla naszych odbiorców i realizować rozwój. Są to wyniki wstępne, a ostatecznie ogłoszone zostaną w ciągu 21 dni od zakończenia aukcji

powiedział Adamczak.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews), #ENA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości