Przejdź do treści
Musk xAi
Kategoria::
Kategoria

Hossa sztucznej inteligencji trwa. Teraz rosną spółki wskazane przez Elona Muska w prezentacji jego startupu

W wyścigu o dominację w technologii sztucznej inteligencji, korporacyjna tajemnica stała się kluczowym elementem strategii firm AI, które dążą do zaskakiwania konkurencji oraz rynku swoimi innowacjami. Elon Musk, jak to ma w zwyczaju, postanowił obrać inną drogę, regularnie informując o postępach swojego start-upu xAI. Ta otwartość spowodowała, że na początku czwartku niektóre akcje znacznie zyskały na wartości.

Nvidia szybuje wyżej na fali premiery chipów i zamówień Tesli. Co teraz napędza wzrosty technologicznego giganta?

Akcje Dell Technologies i Super Micro Computer, wymienione przez Muska jako dostawcy serwerowej infrastruktury dla xAI, odnotowały wzrosty: Dell o 2,32%, a Super Micro aż o 9,08%.

Akcje Super Micro są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Super Micro zanotowało wzrost o 4,7%, osiągając 962,77 USD w przedrynkowych notowaniach, co jest efektem ponad trzykrotnego wzrostu wartości w tym roku. Dell zyskał 3,2%, osiągając 153,92 USD.

Michael Dell, CEO Dell Technologies, poinformował na platformie X, że firma współpracuje z xAI przy budowie „fabryki AI". Musk uzupełnił te informacje, pisząc, że Dell montuje połowę szaf serwerowych do superkomputera xAI, a drugim partnerem jest Super Micro Computer.

Elon Musk z rekordowym wynagrodzeniem. Miliarder otrzyma akcje Tesli warte 50 mld $

Tesla, będąca przykładem przejrzystości w komunikacji dotyczącej planów xAI, konsekwentnie krytykuje swoich rywali, takich jak OpenAI, za ich powiązania z korporacyjnymi sponsorami. Musk najprawdopodobniej chce utrzymać entuzjazm inwestorów po niedawnym ogłoszeniu, że xAI zebrało 6 miliardów dolarów w ostatniej rundzie finansowania, aby wprowadzić swoje pierwsze produkty na rynek.

Nvidia, pod względem wyceny rynkowej, coraz bliżej Apple. xAI, nowy startup Elona Muska, pozyskał 6 mld USD na rozwój

Na początku miesiąca Musk potwierdził, że xAI planuje budowę infrastruktury obliczeniowej do trenowania sztucznej inteligencji przy użyciu 100 000 układów Nvidia H100. Dodał, że w przyszłości możliwe jest wykorzystanie nawet 300 000 układów Blackwell nowej generacji firmy Nvidia.

Wiadomość o współpracy Dell i Super Micro nie jest zaskoczeniem, gdyż są to liderzy na rynku serwerów AI. Jednak brak Hewlett Packard Enterprise wśród partnerów xAI jest godny uwagi, biorąc pod uwagę jego konkurencyjność w tym sektorze.

Akcje Dell wzrosły w tym roku o 95%, choć spadły od majowego szczytu wynoszącego około 179 USD, po rozczarowującym raporcie zysków. Analitycy, jak Erik Woodring z Morgan Stanley, uważają jednak, że to doskonała okazja do zakupu.

„Skorzystaj z ostatnich słabych wyników i dobrze przygotowanej presji sprzedażowej, aby kupić spadek na wiodącym graczu infrastruktury AI handlującym ze względnym dyskontem" – napisał Woodring w swojej analizie, podtrzymując cenę docelową 155 USD i rekomendację Overweight dla Dell.

Akcje Dell są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Apple dołącza do wyścigu AI. Twórcy Iphona nawiązują współpracę z OpenAI

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: