Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

ETH vs. BTC. Fundusze znów pompują Bitcoina: co to znaczy dla kursu kryptowalut?

Od prawie 3 miesięcy każde przebicie przez Bitcoina poziomu $70 000 kończyło się spadkiem poniżej tego poziomu w przeciągu następnych paru dni. Tym razem jednak BTC konsoliduje się już drugi tydzień i to jedynie 2 tys. poniżej oporu. Może to świadczyć o powolnej akumulacji aktywa i ponownej próbie przebicia, z fundamentami wspierającymi ruch w górę.

Fundusze notują 15 dzień wpływów środków, co dostarcza popytu. Istotne dla rynku kryptowalut będą również zbliżające się wybory prezydenckie.

Nvidia, pod względem wyceny rynkowej, coraz bliżej Apple. xAI, nowy startup Elona Muska, pozyskał 6 mld USD na rozwój

Byki pozostają silne

Na interwale miesięcznym kurs Bitcoina utrzymał się powyżej swojego z poprzedniej hossy. Zamknięcie miesięcznej świeczki w tym rejonie pozwala bykom w dalszym ciągu liczyć na wzrosty w niedalekiej przyszłości. Taka sytuacja techniczna wskazuje na silne wsparcie na obecnych poziomach cenowych.

11 amerykańskich i europejskich spółek, których akcje mają ponad 30% potencjał wzrostu. Mocne rekomendacje analityków

Gorączka złota na funduszach

Ponad dwutygodniowa passa wpływów do funduszy Bitcoinowych pozwala sądzić, że działy sprzedaży w firmach inwestycyjnych skutecznie przekonały inwestorów do zwiększenia alokacji w cyfrowe aktywa. Jest to również istotne w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich, gdzie wciąż pojawia się wątek liberalizacji prawa dotyczącego kryptowalut. 

Zwiększona akceptacja i potencjalne zmiany regulacyjne mogą dodatkowo wzmocnić zaufanie inwestorów i przyczynić się do dalszego wzrostu cen Bitcoina. Warto zauważyć, że rosnący napływ środków do funduszy Bitcoinowych może być sygnałem, że inwestorzy postrzegają BTC jako bezpieczną przystań w obliczu niepewności politycznej i ekonomicznej. 

Taka sytuacja może również wskazywać na rosnące zainteresowanie instytucji finansowych rynkiem kryptowalut, co może przyczynić się do dalszej stabilizacji i wzrostu wartości tego cyfrowego aktywa.

ETF na Etherum zatwierdzony przez SEC. Giełdowy debiut instrumentu coraz bliżej

Dominacja Bitcoina trwa

Bitcoin wciąż pozostaje silniejszy w relacji do Ethereum i pozostałych kryptowalut, zachowując swoją dominację na poziomie 53%. Taka dominacja wskazuje na jego wiodącą pozycję na rynku kryptowalut. Jednak przełamanie tego trendu i umocnienie się Ethereum może dać paliwa do wzrostu na szerokim rynku i zapoczątkować tzw. 'altseason', czyli okres, w którym altcoiny (inne kryptowaluty niż Bitcoin) doświadczają znacznych wzrostów. Warto zauważyć, że rosnące zainteresowanie Ethereum, zwłaszcza w kontekście ewentualnego stakingu, może przyciągnąć dodatkowy kapitał i zwiększyć jego wartość.

ETF na Ethereum coraz bliżej. Kryptowaluta w jeden dzień zyskuje ponad 20%

Bitcoin po raz pierwszy od ponad 7 lat przebił średnią kroczącą w relacji do podaży pieniądza M1. W przeciągu 3 miesięcy jego cena podwoiła się, a po pół roku osiągnęła swój szczyt na poziomie ponad $19 tys., co oznacza wzrost ponad 20 razy.

ETFy na Ethereum coraz bliżej 

Fundusze inwestycyjne prowadzą wciąż wyścig zbrojeń w kontekście ETF-ów na Ethereum. Rozważany jest pomysł oferowania funduszu o zerowym koszcie zarządzania. Można to traktować jako sztuczkę marketingową, żeby przyciągnąć jak największy kapitał do swojej firmy. Skorzystają na tym klienci i po ewentualnej realizacji przepisów również fundusze. Istotnym warunkiem będzie zmiana polityki SEC odnośnie stakingu ETH, za który można by pobierać prowizję, oferując posiadaczom funduszu stały cash-flow.

Dolar, Euro i frank szwajcarski mocno w dół. Złoty umacnia się wobec głównych walut

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: