Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2024 r. [Webinar z zarządem spółki] | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Webinary
21 maj 2024, 11:50

Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2024 r. [Webinar z zarządem spółki]

Vercom tworzy globalne usługi komunikacji w modelu SaaS, które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak IKEA, Rossman, American Express, DHL, Coca-Cola i wiele innych.

Miniony rok to kolejny rekordowy okres dla Grupy Vercom. Marża brutto wyniosła w tym czasie 181 mln zł, co oznacza wzrost o 56% rdr., skorygowana EBITDA zwiększyła się o 54 % rdr. do 85 mln zł, z kolei wolne przepływy pieniężne osiągnęły wartość 73 mln zł, co oznacza wzrost o 62% rdr. Dodatkowo Vercom podwoił zysk netto z działalności kontynuowanej do 60 mln zł.

Wraz z dobrymi wynikami za 2023 r., zarząd Vercom zarekomendował wypłatę drugiej już w historii dywidendy rekordowej wysokości. Spółka może wypłacić ponad 35 mln zł.

"W minionym roku udało nam się z nawiązką zrealizować cele finansowe. Teraz skupiamy się już całkowicie na bieżącej działalności oraz nowych inicjatywach rozwojowych, które mają nam pomóc w osiągnięciu ambitnego celu jakim jest podwajanie skali działalności co dwa lata" - zapowiedział Łukasz Szałaśnik, dyrektor finansowy Vercom.

O wynikach finansowych spółki za I kwartał 2024 roku będzie można posłuchać podczas webinaru z przedstawicielami spółki – prezesem Krzysztofem Szyszką oraz dyrektorem finansowym Łukaszem Szałaśnikiem. Uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się we wtorek, 21 maja 2024 roku o godz. 12:30. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost