KNF zatwierdziła prospekt nowego programu emisji obligacji Best. Pierwsza emisja możliwa jeszcze w tym roku
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
07 lis 2022, 13:00

KNF zatwierdziła prospekt nowego programu emisji obligacji Grupy Best. Pierwsza emisja możliwa jeszcze w tym roku

Spółka Best rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty emisji obligacji, w ramach właśnie zatwierdzonego przez KNF programu emisji obligacji, jeszcze w tym roku.

W piątek Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt programu emisji obligacji Grupy Best o wartości 250 mln zł. Spółka rozważa przeprowadzenie pierwszej emisji obligacji jeszcze do końca 2022 r.

Oferta publiczna obligacji jeszcze na jesieni

Best, firma działająca na polskim rynku finansowym branży windykacyjnej, rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty emisji obligacji jeszcze w tym roku. KNF poinformował w piątek o zatwierdzeniu nowego programu emisji Best o łącznej wartości 250 mln zł.

Spółka planuje znacząco rozwinąć swoją działalność na przestrzeni najbliższych lat.

„Mamy ambicję i potencjał, by na przestrzeni najbliższych kilku lat istotnie zwiększyć skalę działalności grupy i chcielibyśmy, by inwestorzy obligacyjni, instytucjonalni i indywidualni, dalej wspierali nasz rozwój. Równocześnie jesteśmy świadomi obecnej, pod wieloma względami wymagającej sytuacji gospodarczej oraz koniunktury na rynku kapitałowym. – komentuje dla PAP prezes Best Krzysztof Borusowski.

"Rozważamy przeprowadzenie oferty publicznej obligacji jeszcze w tym roku, o skali i kluczowych warunkach dostosowanych do oczekiwań rynkowych, akceptowalnych z perspektywy długoterminowych interesów Best" – dodaje prezes Best.

Koordynatorem nowej oferty obligacji BEST będzie Dom Maklerski BOŚ.

Zobacz także: Best rozważa wyjście z emisją obligacji w ramach nowego programu jeszcze w '22

Aktywny emitent na rynku obligacji

Grupa Best jest aktywnym emitentem na rynku obligacji, również tych skierowanych do inwestorów indywidualnych. Większość dotychczasowo przeprowadzonych obligacji została wprowadzona do obrotu na rynek Catalyst. Wspomniany emitent do tej chwili wyemitował 1,1 mld zł. 
 

Podstawowe warunki emisji obligacji wyemitowanych przez BEST

best emisje obligacji

Źródło: BEST

Zobacz także: KNF zatwierdził prospekt Best dot. programu emisji obligacji o wartości do 250 mln zł

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.