Obligacje Cavatina Holding z oprocentowaniem przekraczającym 13% - start zapisów
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 paź 2022, 10:39

Dziś startuje emisja obligacji Cavatina Holding, z oprocentowaniem przekraczającym 13%

Cavatina Holding rozpoczyna zapisy na obligacje o wartości do 20 mln zł z oprocentowaniem zmiennym, opartym o stawkę WIBOR 6M powiększonej marżę 6 p.p. Zapisy właśnie się rozpoczęły.

Wysokość oprocentowania obligacji serii P2022D bazuje na WIBOR 6M powiększonym o marżę 6 p.p. Przykładowo obecnie wysokość WIBOR 6M na dzień 19 października wynosi 7,55%, Po powiększeniu o marżę, całkowite oprocentowanie wynosi więc dokładnie 13,55%.

Warto jednak pamiętać, że rzeczywisty poziom oprocentowania obligacji serii P2022D w pierwszym okresie odsetkowym zostanie ustalony na podstawie stopy bazowej WIBOR dla 6-miesięcznych kredytów złotówkowych z dnia 10.11.2022 r., powiększonej o marżę w wysokości 6.00 p.p. Oprocentowanie obligacji może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w zależności od nowych poziomów stawki WIBOR 6M.

Łączna wartość emitowanych obligacji sięgnie 20 mln zł. Jest czwartą częścią programu emisji obligacji do 200 mln zł ustanowionego we wrześniu 2021 r. Do tej pory Cavatina Holding przeprowadziła trzy emisje, w których inwestorzy objęli obligacje łącznej wartości przekraczającej 100 mln zł.

„Rozwijamy Grupę Cavatina Holding zgodnie z założeniami naszego modelu biznesowego. W sierpniu sfinalizowaliśmy transakcję sprzedaży trzech budynków z naszego portfolio za 139 mln EUR, a postępy w komercjalizacji kolejnych biurowców sprawiają, że są one atrakcyjnym aktywem dla funduszy. Dwie poprzednie emisje obligacji, które przeprowadziliśmy w czerwcu i lipcu zakończyły się wyraźną redukcją dlatego mając cały czas możliwość emisji obligacji w ramach zatwierdzonego przez KNF programu zdecydowaliśmy się uruchomić jeszcze jedną transzę” – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A.

Warunki oferty Cavatina

Jak wziąć udział w ofercie

Zapisy na obligacje już się rozpoczęły i potrwają do 8 listopada 2022 r.

Oferującym jest Michael/Ström Dom Maklerski – tak jak przy ostatnich emisjach. Inwestorzy mogą składać zapisy także za pośrednictwem domów maklerskich wchodzących w skład konsorcjum dystrybucyjnego:

  • Noble Securities,
  • Dom Maklerski BDM,
  • Dom Maklerski Banku BPS.

Obligacje Cavatina mają zadebiutować na rynku Catalyst, według planu, w listopadzie 2022 r. Termin wykupu przypada na maj 2026 r.
 

Harmonogram Cavatina Holding


Szczegółowe dane dotyczące oferty obligacji podane są na stronie spółki

Zobacz także: Obligacje, artykuły w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.