Dino Polska wyemituje obligacje o wartości 170 mln zł. Ich oprocentowanie wyniesie WIBOR3M + marża
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
18 lip 2022, 13:31

Dino Polska wyemituje obligacje o wartości 170 mln zł. Sieć handlowa zaoferuje inwestorom oprocentowanie WIBOR3M + marża

Dino Polska zdecydowała o emisji obligacji o łącznej wartości 170 mln zł. Spółka zaoferuje inwestorom WIBOR3M +1.2% marży.

Zarząd Dino Polska, polskiej sieci sklepów spożywczo-przemysłowych, podjął decyzję o emisji 170 000 zabezpieczonych obligacji o wartości 170 mln zł.

Zobacz także: Dino Polska wyemituje obligacje o łącznej wartości 170 mln zł

Emisja obligacji Dino Polska

Dino Polska, podjął uchwałę o emisji czteroletnich obligacji na okaziciela serii 1/2022. Wartość nominalna to 1000 zł za obligację, łączna wartość nominalna to 170 mln zł, oprocentowanie zostanie wyliczone w oparciu o zmienną stopę wskaźnika WIBOR 3M i powiększone o stałą marżę 1,2% w skali roku. Papiery będą zabezpieczone przez poręczenia wybranych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Dino Polska.

- Obligacje będą zabezpieczone poręczeniami wybranych spółek z Grupy Kapitałowej DINO POLSKA. Cena emisyjna Obligacji będzie równa ich wartości nominalnej. Obligacje zostaną zaproponowane do nabycia zgodnie z art. 33 pkt 1 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o obligacjach, w sposób, który nie będzie wymagał od Spółki sporządzenia prospektu ani memorandum informacyjnego. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej wynoszącej WIBOR 3M powiększony o stałą marżę w wysokości 1,2 punktu procentowego w skali roku - czytamy w komunikacie ESPI spółki.

Zobacz także: Emisja obligacji Cavatina Holding zakończona 23% redukcją. Łączna wartość zapisów przekroczyła 25 mln zł

Emisja jest zaplanowana na 28 lipca 2022 r. i zostanie zapisana w ewidencji prowadzonej przez agenta emisji, a docelowo zostanie zarejestrowana w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. Dzień wykupu obligacji został zaplanowany na 28 lipca 2026 r.
 

Kurs akcji Dino Polska od początku 2021 roku

Dino Polska (1)

Zobacz także: Dino Polska otworzyło w I półroczu 162 nowe sklepy

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.