Problemy techniczne gry mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów od CD PROJEKT
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 lip 2021, 15:19

Problemy techniczne gry mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów. Od rana nie można zagrać w tytuł CD PROJEKT

Gra mobilna Wiedźmin: Pogromca Potworów już na starcie zmaga się z problemami technicznymi. Jak na razie tytuł można tylko pobrać na telefon.

The Witcher: Monster Slayer od studia Spokko z grupy CD PROJEKT często jest porównywany do hitu PokemonGO, wydanego w 2016 roku. Premiera polskiego tytułu odbyła się dzisiaj… jednak wciąż nie możemy zagrać w produkcję. Dlaczego? Od rana występują problemy techniczne, a co kilka godzin przerwa w dostępie do gry jest przedłużana. Aktualnie gra powinna zostać naprawiona do godz. 16, jednak nie wiemy czy przerwa nie zostanie kolejny raz wydłużona.

Występujące problemy techniczne mogą oznaczać ogromne zainteresowanie polską produkcją. Na ten moment możemy jedynie pobrać grę w systemie Android oraz iOS. Posiadacze smartfonów z Androidem mogli dokonać już wcześniej pre-rejestracji, dzięki czemu w dniu premiery mają otrzymać stalowy miecz z Kaer Morhen.
 

Przerwa techniczna Wiedźmin Pogromca Potworów

Zobacz także: Premiera gry mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów już dzisiaj. Czy polska produkcja powtórzy sukces PokemonGO?

Problemy na starcie

Wielu graczy informuje od rana w mediach społecznościowych o problemach z grą mobilną od studia Spokko. My też postanowiliśmy od razu pobrać grę i sprawdzić co się dzieje. Niestety, problemy techniczne uniemożliwiają rozpoczęcie rozgrywki i na ten moment przerwa w dostępie do tytułu ma potrwać do godz. 16:00. Jednak już wcześniejsze komunikaty sugerowały, że przerwa będzie krótsza, dlatego nie wiadomo czy gra będzie jeszcze dzisiaj dostępna.

Pomimo to, CD PROJEKT na dzisiejszej sesji zyskuje ponad 2%, a cena za akcję przekracza 192 zł. Jak informuje portal gry-online, studio Spokko poinformowało graczy, że pracuje nad przywróceniem gry. Jednak nie jest w stanie określić jak długo potrwa ten proces.
 


Przypomnijmy, że gra Wiedźmin: Pogromca Potworów wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, a rozgrywka toczy się jeszcze przed wydarzeniami z serii gier o Wiedźminie. Studio Spokko zapowiedziało grę w sierpniu 2020 roku, jednak wiemy, że produkcja trwa już kilka lat. Polski tytuł jest często porównywany do innego mobilnego hitu, jakim jest PokemonGO. Gra została wydana w lipcu 2016 roku i zaledwie kilkanaście dni od premiery została pobrana 75 mln razy.

Zobacz także: Wiedźmin 3 trafi na konsole nowej generacji i doczeka się darmowych DLC nawiązujących do serialu Netflix - podsumowanie WitcherCon

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.