Dywidenda Ambra: ostatni dzień aby załapać się na wypłatę zysków
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 paź 2021, 06:45

Dziś jest ostatni dzień, by otrzymać dywidendę z Ambry

W piątek, 29 października przypada ostatni dzień, w którym można nabyć akcje dywidendowej spółki Ambry i otrzymać prawo do tegorocznej wypłaty zysku.

Ambra zamierza wypłacić w 2021 r. w postaci dywidendy 23,9 mln zł. Na każdą akcję przypadnie więc 95 gr. Pieniądze trafią na konta inwestorów w dniu 10 listopada.

Dzień dywidendy został ustalony na 3 listopada, ale to właśnie dziś, 29 listopada, po zakończeniu sesji należy posiadać akcje w portfelu, by dywidenda trafiła na konto. Jest to więc ostatni dzień, w którym można dołączyć do akcjonariatu dywidendowej spółki, która rok w rok stara się podnosić wartość wypłat.

Obecny poziom dywidendy 95 gr na jedną akcję przekłada się na stopę dywidendy (przy aktualnym kursie) w wysokości 3,73%.

Zobacz także: 15 spółek, które w tym roku wypłaciły wyższą dywidendę i mogą ją także zwiększyć w 2022 r.

Regularne i rosnące dywidendy od 13 lat

W tym roku Ambra podzieli się już 16. dywidendą w swojej historii. Są one wypłacane od 2005 r., a od 2010 r. bez przerw, co roku.

Regularne wypłaty dywidendy od ponad dekady to rzadkość. Takich spółek jest zaledwie 24 na głównym rynku GPW. Spółek, które co roku zwiększają lub przynajmniej utrzymują poziom wypłat, jest jeszcze mniej.

Ambra w tym roku podniosła kwotę wypłaty o 36% w stosunku do 2020 r. - z 70 gr do 95 gr. Jest to też najwyższa dywidenda w historii spółki. Siedem lat temu Ambra przyznała dywidendę w wysokości 45 gr. na akcję, czyli o ponad połowę niższej wartości niż obecnie. Stopa dywidendy liczona na podstawie kursu z dni dywidendy była zwykle około lub powyżej średniej rynkowej.
 

Kurs akcji Ambra od początku 2019 roku

Ambra

Zobacz także: Ambra: wyniki finansowe, dywidendy, notowania

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.