Prospekt emisyjny Genomtec zatwierdzony. Spółka jest blisko debiutu na rynku głównym GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 sty 2023, 17:20

Genomtec z branży MedTech blisko przeniesienia z NewConnect na GPW. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Genomtec, spółki z sektora MedTech. Jest to kolejny krok w procesie przeniesienia akcji na główny parkiet GPW.

W następnym etapie spółka będzie oczekiwać uchwały GPW dopuszczającej do obrotu akcje i wyznaczenia pierwszego dnia notowań.

Prospekt Genomtec zostanie opublikowany do 31 stycznia 2023 r. na stronie internetowej spółki oraz na stronie internetowej Domu Maklerskiego INC.

Genomtec rozwija zaawansowaną technologię w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem. Spółka wykorzystuje w Genomtec®ID, w swoim kluczowym produkcie, technologię RT Lamp.

Genomtec_ID

Zobacz także: Wywiad z Mironem Tokarskim CEO spółki Genomtec

Komercjalizacja projektów Genomtec

Po latach prac w laboratorium spółka weszła w proces komercjalizacji. W tym celu podpisała umowę z doradcą M&A.

„Chcemy zapewnić inwestorom możliwość wyjścia z inwestycji, z jak najlepszą stopą zwrotu. Naszym założeniem strategicznym od samego początku była sprzedaż własności intelektualnej, całej spółki albo wydzielonej części przedsiębiorstwa. W ramach tego działania podjęliśmy pierwsze kroki i podpisaliśmy umowę z doradcą M&A oraz zleciliśmy niezależnej, działającej globalnie firmie Dennemeyer Consulting GmbH wykonanie wyceny portfela własności intelektualnej, który do tej pory wypracowaliśmy w Genomtecu. Obecnie posiadamy 9 patentów oraz 26 zgłoszeń patentowych na globalnych rynkach” - wyjaśnia Miron Tokarski CEO i główny akcjonariusz.

Niedawno godziwa wartość własności intelektualnej Genomtec została oszacowana przez firmę Dennemeyer na 191,336 mln EUR brutto. Wycenie podlegało surowe IP Genomtec, które nie obejmuje stworzonych produktów spółki, zespołu i dopuszczenia do obrotu.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2021 r.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.