Debiut Eco5tech z sektora PropTech na NewConnect. Kurs akcji wystrzelił 123%
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 sty 2022, 11:28

Aż +123% na debiucie Eco5tech z sektora PropTech. Kurs na górnych widełkach

Dziś, 14 stycznia zadebiutowała na NewConnect spółka Eco5tech. Notowania otworzyły się wysoko: na poziomie +48,8%. Co nie przeszkodziło w szybkim zwiększeniu różnicy do ceny odniesienia o +123%.

Kurs akcji na otwarciu sesji Eco5Tech wyniósł 0,64 zł i tym samym był wyżej o +48,8% od ceny odniesienia 0,43 zł. W następnych kilku minutach wzrósł do 96 gr, czyli o +123,26% i zatrzymał się tam tylko dlatego, że osiągnął wyznaczony maksymalny poziom widełek.

"Historyczne dla Eco5tech wydarzenie właśnie się ziściło. Wszyscy ciężko pracowaliśmy na to, aby Spółka mogła zadebiutować na NewConnect i chciałabym podziękować osobom zaangażowanym w cały proces. Obecnie skupiamy się na dalszym skokowym rozwoju Spółki, czyli naszych projektach z zakresu Property Technology, a także na naszej działalności projektowej i nadzorczej. Realizujemy kilkanaście umów o łącznej wartości ok. 22 mln zł netto i jesteśmy w trakcie wielu postepowań przetargowych. "- powiedziała Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Debiut Eco5tech z sektora PropTech

Na NewConnect zadebiutował 14 stycznia Eco5Tech. Spółka zajmuje się projektowaniem w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w obszarze Property Technology. Świadczy także usługi w zakresie innowacyjnego budownictwa.

„Najkrócej mówiąc, PropTech to technologia nieruchomości, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w branży budowlanej oraz rynku nieruchomości. Działania Eco5tech wpisują się w ten nurt. Na każdym etapie pracy dążymy do optymalizacji procesów z wykorzystaniem nowych technologii. Innowacyjne rozwiązania i modele biznesowe, na których pracujemy, umożliwiają efektywne zarządzanie budynkami, optymalizacje kosztowe oraz zwiększają bezpieczeństwo i satysfakcję najemcy” - mówi Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Spółka jest notowana na NewConnect pod skróconą nazwą „ECO5TECH” i tickerem „ECT”. Jest to drugi debiut w tym roku na alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

Zobacz także: Eco5tech – spółka z sektora PropTech zmierza na mały parkiet

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.