Render Cube zadebiutował na NewConnect. Kurs na początku pierwszej sesji na dużym minusie
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 gru 2021, 11:00

Render Cube zadebiutował na NewConnect. Kurs na początku pierwszej sesji na dużym minusie

W środę, 22 grudnia zadebiutował na rynku NewConnect producent gry Medieval Dynasty. Render Cube jest już 32. spółką wchodzącą na alternatywny parkiet w tym roku.

Kurs na otwarciu pierwszych notowań osiągnął wartość 132 zł, czyli był niższy o -12% od ceny odniesienia wynoszącej 150 zł.

Na przełomie czerwca i lipca spółka przeprowadziła emisję akcji skierowaną także do inwestorów indywidualnych. Render Cube pozyskał środki na m.in. na rozbudowę studia i powiększenie zespołu, który rozwija jego flagową produkcję – grę Medieval Dynasty.

Zobacz także: Ruszyła oferta publiczna Render Cube. To będzie jedna z największych ofert na rynku NewConnect

Medieval Dynasty ze sprzedażą 865 tys. kopii

Główny tytuł studia, gra Medieval Dynasty zadebiutowała 23 września br. Jednak gra była dostępna do kupna w formule early-access już rok wcześniej. Została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Tytuł zebrał około 23 tys. opinii i utrzymuje wysoki, 90% poziom pozytywnych ocen.

Spółka poinformowała w grudniu, że łączna sprzedaż tytułu wyniosła 865 tys. egzemplarzy. Wishlista zaś przekracza 1,1 mln zapisów.

Studio planuje dalsze rozwijanie tytułu poprzez m.in. dodanie nowych trybów rozgrywki, w tym multiplayera. Trwają też prace nad portem gry na konsole i VR. Premiera w wersji konsolowej ma odbyć się już w przyszłym roku.

„Najbliższe miesiące to dla nas koncentracja nad przygotowaniem konsolowych wersji tytułu Medieval Dynasty, które tworzymy u nas wewnętrznie, a także weryfikacja potencjalnej możliwości implementacji trybu co-op. Zdajemy sobie sprawę jak ważny stanowi to element dla naszej społeczności graczy i potencjalny katalizator dla dalszej sprzedaży tytułu, dlatego pod koniec I kwartału 2022 r. szacujemy, że będziemy w stanie określić czy tryb co-op zostanie zaimplementowany do gry. Priorytetem studia jest rozwój Medieval Dynasty i udostępnienie gry na nowych platformach, w naszej opinii tytuł ten znajduje się dopiero na początkowym etapie swojej monetyzacji” – mówi Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Deweloper przeprowadził w czerwcu ofertę akcji do 100 tys. EUR. W lipcu rozpoczęła się druga oferta publiczna skierowana głównie do inwestorów detalicznych na platformie CrowdConnect.pl. Spółka pozyskała łącznie 9,7 mln zł z emisji nowych akcji. Całkowita wartość ofert wyniosła 16,8 mln zł.

Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki oraz powiększenie zespołu w celu dalszego rozwoju flagowego tytułu i docelowo tworzenia kolejnych projektów.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.