GPW podała datę debiutu Render Cube na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 gru 2021, 17:42

Render Cube, producent Medieval Dynasty, zadebiutuje za kilka dni na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o wyznaczeniu pierwszego dnia notowań dewelopera gier Render Cube.

Render Cube zadebiutuje na NewConnect w środę 22 grudnia 2021 r. Spółka jest twórcą bestsellerowej gry "Medieval Dynasty". Projekt okazał się jednym z największych komercyjnych sukcesów polskiego game-dev w 2020 r.

W pół roku od premiery gry w formie wczesnego dostępu, która miała miejsce we wrześniu 2020 r., spółka sprzedała ponad pół miliona kopii tytułu. Medieval Dynasty wciąż utrzymuje poziom pozytywnych recenzji powyżej 90%. Po miesiącu od premiery pełnej wersji, gra sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy. A łączna sprzedaż na połowę października 2021 r. przekroczyła 750 tys. egzemplarzy.

Zobacz także: Ruszyła oferta publiczna Render Cube. To będzie jedna z największych ofert na rynku NewConnect

Debiut Render Cube już w środę

W przeprowadzonej w tym roku ofercie akcji Render Cube pozyskał finansowanie od inwestorów. Środki zostaną przeznaczone m.in. na powiększenie zespołu, który ma rozwijać flagową produkcję, czyli Medieval Dynasty.

Deweloper planuje rozwijanie tytułu poprzez m.in. dodanie nowych trybów rozgrywki, w tym multiplayera. W przyszłym roku mają rozpocząć się też wstępne prace nad nowym projektem.

Pierwszy dzień notowań Render Cube został wyznaczony na 22 grudnia. Spółka będzie już 31. podmiotem wchodzącym na rynek NewConnect w tym roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.