6 spółek, które mogą zadebiutować na giełdzie jeszcze w 2021 r.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 gru 2021, 06:30

6 spółek, które mogą zadebiutować na giełdzie jeszcze w 2021 r.

Ostatnie miesiące tego roku są bardzo intensywne pod względem debiutów na Giełdzie Papierów Wartościowych. To nie koniec. W 2021 r. może rozpocząć notowania co najmniej 6 kolejnych spółek.

Na głównym rynku GPW zadebiutowały w grudniu duże spółki, takie jak Big Cheese Studio, Grupa Pracuj i STS Holding. W całym roku na parkiet podstawowy weszło już 15 spółek. Jeszcze lepsza sytuacja jest na rynku NewConnect – tam debiutów w 2021 r. było do tej pory aż 30. Jest to dwukrotnie więcej niż w każdym z lat 2018-2020.

To nie jest koniec. Jeszcze 6 lub więcej spółek zadebiutuje w tym roku: 5 na NewConnect i jedna na głównym rynku GPW.

6 spółek z szansą na wejście na giełdę jeszcze w grudniu

Iron Wolf Studio

Na rynek NewConnect wybiera się Iron Wolf Studio. Spółka podała już datę debiutu. Będzie to czwartek, 16 grudnia. Studio pracuje nad grą Destroyer: The U-Boat Hunter.

Główny projekt już teraz spotyka się z pozytywnym odbiorem wśród graczy. Prolog gry ma być zaprezentowany na przełomie roku. Zaś data premiery zapowiedziana została na 31 marca 2022 r.

Destroyer

Studio opracowuje też tytuły Sherman Commander i Nazi Busters. Pierwsza z gier to symulator amerykańskiego czołgu z II wojny światowej. Nazi Busters będzie niskobudżetową, pierwszoosobową strzelanka w stylu retro.

Zobacz także: Iron Wolf Studio z grupy PlayWay zadebiutuje na NewConnect za dwa tygodnie

Road Studio

Dużą szansę na debiut w tym roku ma też Road Studio z grupy Movie Games. Deweloper jest producentem Alaskan Truck Simulator, która wpisuje się w strategię tworzenia i wydawania gier o tematyce drogi i podróży.

Alaskan Truck Simulator jest już na zaawansowanym etapie. Gra pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego niebezpieczne tereny Alaski. Road Studio pracuje też nad projektem American Motorcycle Simulator – grą, która umożliwi graczom podróż z przygodami i wieloma wyzwaniami przez legendarną amerykańską trasę Route 66.

Alaskan_Truck_Simulator

W lutym tego roku Road Studio pozyskało środki w ofercie akcji, które posłużą sfinansowaniu prac nad kolejnymi projektami o tematyce z motywami podróży i zwiedzania świata.

Eco5tech

Eco5tech jest spółką z rozwijającego się sektora PropTech. Także ona ma szansę na wyznaczenie pierwszego dnia notowań jeszcze w tym roku.

Spółka zajmuje się projektowaniem w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w obszarze Property Technology. Świadczy usługi w zakresie innowacyjnego budownictwa.

„Najkrócej mówiąc, PropTech to technologia nieruchomości, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w branży budowlanej oraz rynku nieruchomości. Działania Eco5tech wpisują się w ten nurt. Na każdym etapie pracy dążymy do optymalizacji procesów z wykorzystaniem nowych technologii. Innowacyjne rozwiązania i modele biznesowe, na których pracujemy, umożliwiają efektywne zarządzanie budynkami, optymalizacje kosztowe oraz zwiększają bezpieczeństwo i satysfakcję najemcy” - wyjaśnia Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Zobacz także: Eco5tech – spółka z sektora PropTech zmierza na mały parkiet

Hydra Games

Na uchwałę GPW wyznaczającą datę debiutu czeka też Hydra Games. Spółka jest producentem i wydawcą gier z segmentu „indie”. Deweloper znany jest z produkcji Don’t Be Afraid. Gra miała premierę w grudniu 2020 r.

„Produkcje naszego studia dotykają problemów społecznych – wojna, uzależnienia, przemoc. Problemy, które wydają się marginalne, dotyczą jedynie nielicznych. Jednak w momencie, gdy ignorowane będą zbyt długo, sięgają po niewinne ofiary, siejąc spustoszenie w miejscach, gdzie ich działania nie spodziewał się nikt. Zależy nam na tym aby wciągnąć gracza w zajmującą i emocjonującą rozgrywkę, która opowiada również ciekawą historię, zostającą w głowie jeszcze długo po wyłączeniu komputera” - podaje spółka.

Hydra Games Don't be afraid

Obecnie trwają prace nad trzema tytułami: Bad Trip z gatunku story-driven simulator, The Last Breath - survivalowo-psychologiczny horror i Artificial Inteligence o tematyce tower defence. Spółka pozyskała w maju ponad 1,1 mln zł na powyższe projekty.

Render Cube

Dużą szansę na debiut jeszcze w 2021 r. ma producent bestsellerowej gry Medieval Dynasty. Sprzedaż tytułu przekroczyła w październiku tego roku 750 tys. egzemplarzy. Recenzje w serwisie Steam są w ponad 90% pozytywne.

Medieval Dynasty

Spółka w tym roku pozyskała z oferty publicznej akcji finansowanie, które przeznaczy na powiększenie zespołu i dalszy rozwój projektu Medieval Dynasty. W planach mi.n. jest dodanie trybu multiplayer. W przyszłym roku studio zamierza rozpocząć prace nad nowym projektem.

Bio Planet

W tym roku, z dużym prawdopodobieństwem, zadebiutuje też Bio Planet. Spółka już jest notowana na NewConnect. Teraz przenosi notowania na parkiet podstawowy GPW.

Niedawno Bio Planet przeprowadził ofertę akcji, z której pozyskał 5,6 mln zł na nowe zakłady konfekcjonowania. Inwestycja ma potroić moce przerobowe do 2024 r. w stosunku do obecnego stanu. Ma też zmniejszyć koszty oraz poprawić jakość paczkowania.

Inwestycja pochłonie 33,3 mln zł i zostanie sfinansowana ze środków spółki i z emisji akcji oraz kredytów bankowych. Oddanie do użytku planowane jest do końca 2023 r.

6 spółek może zadebiutować jeszcze w tym roku na giełdzie. Większość z nich na rynku NewConnect. Prawdopodobnie powyższa lista nie jest kompletna i mogą dołączyć do niej inne podmioty, które także oczekują na akceptację dokumentów. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu akcji do obrotu i wyznaczeniu daty debiutu podaje GPW w publikowanych uchwałach. Rok 2021 ma szansę być jednym z najlepszych pod względem liczby debiutantów w ostatnich latach.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów
 


 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.