Debiut STS Holding. Na początku sesji kurs na plusie
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 gru 2021, 09:02

Debiut STS Holding. Na początku sesji kurs na lekkim plusie

To już trzeci debiut na głównym rynku GPW w tym tygodniu. Akcje STS Holding rozpoczęły notowania na plusie.

W piątek, 10 grudnia na otwarciu sesji kurs akcji STS Holding wyniósł 23 zł, czyli był tej samej wysokości co cena odniesienia. W następnych minutach cena akcji wzrosła do 2%

IPO przeprowadzone przez STS Holding cieszyło się zainteresowaniem wśród inwestorów. Wszystkie akcje oferowane znalazły nabywców. Cena emisyjna została ustalona o 11,5% niżej od ceny maksymalnej. Inwestorom indywidualnym przydzielono ok. 4% całej oferty. Całkowita wartość oferty akcji w IPO STS Holding wyniosła 1,1 mld zł, a spółka została wyceniona na 3,6 mld zł.

Zobacz także: Debiut STS Holding: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Największy bukmacher w Polsce

STS Holding jest największym legalnym bukmacherem w Polsce działającym na podstawie zezwolenia Ministra Finansów. Jego udział w rynku szacowany jest na ok. 46% - według danych za 2020 r. Spółka posiada też licencję w Wielkiej Brytanii i Estonii.

Grupa świadczy usługi przez sieć ponad 400 punktów przyjmowania zakładów rozlokowanych w każdym większym mieście Polski. Jednak zdecydowana większość przychodów pochodzi z kanałów on-line.

STS Holding jest 15. spółką debiutującą na parkiecie podstawowym GPW w tym roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.