Debiut Grupy Pracuj, lidera na rynku cyfrowej rekrutacji w Polsce
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 gru 2021, 09:02

Debiut Grupy Pracuj, lidera na rynku cyfrowej rekrutacji w Polsce. Kurs akcji bez zmian

W czwartek, 9 grudnia zadebiutował właściciel serwisów Pracuj.pl oraz Robota.ua. Grupa Pracuj jest 14. nową spółką notowaną na parkiecie podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych.

Cena akcji na otwarciu pierwszej sesji wyniosła 74 zł, czyli była na tym samym poziomie co cena odniesienia. W następnych minutach kurs akcji oscylował wokół tego poziomu.

Oferta akcji cieszyła się zainteresowaniem inwestorów, choć cena ostateczna została ustalona o 9,76% niżej od ceny maksymalnej. Inwestorzy objęli wszystkie akcje oferty podstawowej. Akcjonariusz sprzedający zdecydował więc skorzystać z części opcji rozszerzenia oferty. Inwestorom indywidualnym przydzielono 2,7% wszystkich akcji oferowanych.

Zobacz także: Debiut Grupy Pracuj: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Lider cyfrowej rekrutacji w Polsce

Grupa Pracuj jest obecna na rynku rekrutacji od ponad 20 lat. Oferuje usługi wspierające przedsiębiorców w zatrudnianiu, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Spółka jest właścicielem największego polskiego internetowego serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl o raz popularnego na ukrainie serwisu Robota.ua.

„Od ponad 20 lat pomagamy osobom poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i potencjałowi, zaś przedsiębiorcom dostarczamy rozwiązania wspierające rekrutację, utrzymanie i rozwój pracowników. Dzięki innowacjom i dogłębnemu zrozumieniu rynku, serwisy Pracuj.pl oraz Robota.ua są dzisiaj najbardziej rozpoznawalnymi markami rekrutacyjnymi w Polsce i na Ukrainie” – mówi Przemysław Gacek, współtwórca i prezes Grupy Pracuj.

Spółka prowadzi także platformę do zarządzania procesami rekrutacyjnymi eRecruiter. Serwis dostarcza w modelu SaaS narzędzia do obsługi całego procesu rekrutacyjnego, w tym publikowania ogłoszeń, zarządzania bazą kandydatów i badania ich doświadczenia i umiejętności zawodowych.

Grupa Pracuj jest 14. spółką wchodzącą na główny rynek GPW w tym roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.