Oferta Publiczna Akcji DB Energy oraz dalsze perspektywy - czat z przedstawicielami zarządu spółki
Obrazek użytkownika Czaty
20 mar 2023, 09:58

Oferta Publiczna Akcji DB Energy oraz dalsze perspektywy - czat z przedstawicielami zarządu spółki

DB Energy, to spółka działająca na rynku energetycznym, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze procesu poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach przemysłowych. Działalność DB Energy skupia się na identyfikacji inwestycji energooszczędnych poprzez ich projektowanie i wdrażanie, do ich finansowania. Spółka aktualnie prowadzi Ofertę Publiczną, z której planuje pozyskać do 14 mln zł na dalszy rozwój i jest coraz bliżej przeniesienia notowań na główny rynek GPW.

W listopadzie 2021 roku w wyniku decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy DB Energy podjęto decyzję o emisji do 415 tys. akcji. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła Prospekt emisyjny 27 lutego br.

„Rozpoczęcie Oferty publicznej to dla nas kluczowy krok, który przybliża DB Energy do dołączenia do grona spółek notowanych na rynku głównym GPW. W ostatnich kwartałach odnotowujemy zwiększone zainteresowanie energooszczędnymi rozwiązaniami wśród przedsiębiorców, co uświadamia nam, że jesteśmy gotowi do wejścia na kolejny poziom skalowania naszej działalności. Naszą intencją jest debiut na GPW jeszcze w drugim kwartale br.” – komentuje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.

DB Energy realizuje i finansuje inwestycje energooszczędne w modelu ESCO (Energy Saving Contract – polegających na sfinalizowaniu inwestycji przez DB Energy wraz z partnerem – szwajcarskim funduszem SUSI Partners w zamian za udział w wygenerowanych oszczędnościach przez klienta); modelu EPC (Energy Performance Contract – finansowanie na czas realizacji) oraz w charakterze generalnego wykonawcy. Spółka świadczy także usługi zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącego monitorowania instalacji przemysłowych i ich utrzymania w oparciu o autorskie urządzenia APPS.

O Ofercie Publicznej Akcji oraz dalszych perspektywach rozwoju będzie można porozmawiać z zarządem: prezesem DB Energy, Krzysztof Piontkiem oraz dyrektorem finansowym, Łukaszem Feldmanem. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 marca 2023 r. o godz. 10:00. Tego dnia rozpoczynają się zapisy w Transzy dla Inwestorów Detalicznych, które potrwają do 29 marca włącznie. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 20 marca 2023 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.