Inwestowanie bez efektu FOMO. Jak zmieniły się kryptowaluty i giełda w 2022 roku - Przemysław Gerschmann Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
29 sty 2023, 14:57

Inwestowanie bez efektu FOMO, co zmieniło się na rynku kryptowalut i giełdzie - Przemysław Gerschmann, Podcast 21% rocznie

Inflacja i wojna mocno poturbowały rynki finansowe w 2022 roku. Są jednak też tego dobre strony, bo widać, że nadszedł czas powrotu do korzeni, czyli inwestowania opartego o fundamenty. O inwestowaniu bez efektu FOMO i o tym co miniony rok zmienił na rynku kryptowalut i giełdzie rozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu. 

Inflacja zmusza do inwestowania, a samo przetrzymywanie środków na lokacie w banku to za mało żeby z nią wygrać. Rok 2022 dużo zmienił na rynkach finansowych, bo wysokie stopy procentowe zostaną z nami przez dłuższy czas. O tym czy teraz jest dobry moment na inwestowanie i jak zmienił się rynek kryptowalut oraz giełdowy rozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu z Przemysławem Gerschmannem.

Zobacz także: 7 wydarzeń z 2021, które najmocniej wpłyną na to jak inwestować w 2022 – Przemysław Gerschmann - Podcast 21% rocznie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Przemysław Gerschmann @PGerschmann)  oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 75.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl

W tym podcaście:

 • 00:01:34 Co inflacja zmieniła na rynkach finansowych?
 • 00:05:29 Czy recesja zdetronizuje słowo inflacja jako najpopularniejsze słowo w świecie finansów w 2023 roku?
 • 00:08:50 Dlaczego inflacja powinna zmuszać do inwestowania!
 • 00:13:45 Co rok 2022 zmienił na giełdzie w USA?
 • 00:18:30 Co rok 2022 zmienił na rynku kryptowalut?
 • 00:22:15 Rozwój kryptowalut banków centralnych CBDC
 • 00:31:30 Jak dalej wojna w Ukrainie będzie wpływać na rynki giełdowe?
 • 00:37:31 Inwestowanie bez efektu FOMO, dlaczego to jest dobry moment na inwestowanie?
 • 00:40:58 Powrót do kwintesencji inwestowania czyli inwestowania opartego o fundamenty
 • 00.50.26 Inwestować w Polsce czy się dywersyfikować?
 • 00.54.10 Projekt #52Notatki i plany na 2023 rok?

Artykuły i inicjatywy o których wspominaliśmy w podcaście:

 1. Projekt #52Notatki, czyli blog Przemysława Gerschmanna

 2. Wydawnictwo Milion Kroków

 3. Książka Śladami Warrena Buffetta

Paweł Biedrzycki i Piotr Maciążek - kim są prowadzący

Paweł Biedrzycki i Przemysław Gerschmann (1)

Paweł Biedrzycki, Przemysław Gerschmann

Przemysław Gerschmann

Od 13 lat związany zawodowo i prywatnie z rynkiem kapitałowym. Pracował w kilku międzynarodowych korporacjach, min. w Citi i Deutsche Banku na stanowiskach analitycznych, doradczych i dyrektorskich. Posiada również doświadczenie w pracy dla organizacji pozarządowych (NGO), administracji publicznej i w wolontariacie. Inwestor giełdowy, promotor edukacji finansowej, prelegent licznych konferencji, założyciel „Equity Magazine”. W 2018 roku poleciał do Omaha w USA na spotkanie akcjonariuszy z Warrenem Buffettem, po którym powstała książka „Śladami Warrena Buffetta”. Obecnie zatrudniony na Giełdzie Papierów Wartościowych na stanowisku Doradcy Zarządu. Autor inicjatywy 52 notatki.

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

#inwestowanie, #inwestowaniewwartosc, #analizafundamentalna, #kryptowaluty, #kryzys, #inflacja, #recesja

Śledź Strefę Inwestorów w Google News