Imponujący kalendarz premier polskich gier w 2023, co dalej z akcjami producentów gier? - Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 gru 2022, 12:04

Kalendarz premier polskich gier w 2023 prezentuje się imponująco. Czy wyrwie akcje spółek gamingowych z marazmu? - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Dobiega końca 2022 rok, który dla polskiego gamingu nie był najlepszy. Na palcach jednej ręki można wymienić tegoroczne premiery. Za to już 2023 rok zapowiada się zdecydowanie lepiej, jeżeli spojrzymy na kalendarze premier najważniejszych spółek z rynku.

2022 rok w polskiej branży gier można nazwać czasem dużych zapowiedzi. CD PROJEKT zaprezentował dodatek do Cyberpunka, CI Games odsłonił karty tytułu The Lords of the Fallen, a PlayWay zapowiedział drugą część House Flippera. Nie bez powodu przyszły rok może być wyczekiwany zarówno przez graczy jak i inwestorów interesujących się tą branżą. Przed deweloperami sporo wyzwań po ciężkim, giełdowym roku.

O tym co działo się w polskiej branży gier w 2022 roku, jakie panowały trendy wśród spółek oraz najważniejszych premierach na nadchodzący rok opowiadamy w 70. odcinku podcastu wspólnie z Pawłem Biedrzyckim.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Natalia Kieszek: @KieszekNatalia)  oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 70.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Natalia Kieszek: @KieszekNatalia ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl

W tym podcaście:

 • 00:01:45 Podsumowanie i najciekawsze wydarzenia w branży gier w 2022 roku
 • 00:06:18 Z czego wynika rozpoczęte na jesieni ożywienie na akcjach producentów gier na GPW
 • 00:08:13 Kalendarz premier polskich producentów gier na 2023 rok
 • 00:09:25 Cyberpunk 2077 Phantom Liberty od CD PROJEKT
 • 00:14:07 The Lords of The Fallen od CI Games
 • 00:17:02 House Flipper 2 od Frozen District/PlayWay
 • 00:20:05 Cooking Simulator 2 od Big Cheese Studio
 • 00:22:34 Frostpunk 2 od 11 bit studios
 • 00:24:05 The Invincible od Starward Industries
 • 00:27:04 Silent Hill 2 Remake od Bloober Team
 • 00:30:00 Drug Dealer Simulator 2 od Movie Games
 • 00:33:07 Winter Survival od Drago Entertainment
 • 00:35:05 Ghostrunner 2 od One More Level
 • 00:37:27 Oczekiwania na 2023 rok

Artykuły, o których wspominaliśmy w podcaście:

Natalia Kieszek Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Natalia Kieszek

W Strefie Inwestorów pracuje od 2019 roku. Od początku pracuje jako dziennikarz specjalizujący się w tematyce spółek z branży gier. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News